Merko jättis jahimehed kuivale

Villy Paimets 01. aprill 2008, 00:00

Suurettevõtte Merko aktsionärid otsustasid nädalavahetusel toimunud erakorralisel üldkoosolekul ettevõtte seniseid sponsorluspõhimõtteid muuta ning hiljuti tänavuseks sponsortegevuseks eraldatud 300 miljonit krooni suunata hoopis valdavalt Saaremaa kergejõustiklaste ning vähemal määral ka Viljandimaa kaitseliitlaste toetamiseks.

Jahimehed on uudist kuuldes pehmelt öeldes nördinud. "See on ju sigadus," ütleb jahimeeste usaldusisik, anonüümsust palunud Andres V erutusest kergelt värisevate kätega haavleid hülssi toppides. "Meil on näiteks väga kallid loomatuvastusaparaadid juba tellitud, mis me nüüd siis tegema peame, tagasi saatma või?"

Andres V sõnul muutub tavainimesel Merko juhtide süül Eestimaa metsas käimine ohtlikuks. "Nüüd võib nii mõnigi inimene metsas kogemata kombel viga saada," ütleb Andres ning pomiseb midagi kellegi Annuse metsa sattumise teemal. "Eestimaa metsad muutuvad eluohtlikuks."

Seevastu Saaremaa Kergejõustiklaste Klubi liige keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja Viljandi Kaitseliidu Sakala maleva pealiku abi, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder on aga Merko otsuse üle silmanähtavalt õnnelikud.

"Nii mõnigi noor saab nüüd tänavalt spordisaali tõmmatud," ütleb Tamkivi. "Või lasketiiru, Eesti Vabariiki kaitsma," kiidab Seeder takka.

"Aga kui mingit abi vaja, paberivärki ajada või nii, siis helistage ometigi," panevad ministrid Merko omanikele südamele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing