Villy Paimets • 31. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Merko jättis jahimehed kuivale

Suurettevõtte Merko aktsionärid otsustasid nädalavahetusel toimunud erakorralisel üldkoosolekul ettevõtte seniseid sponsorluspõhimõtteid muuta ning hiljuti tänavuseks sponsortegevuseks eraldatud 300 miljonit krooni suunata hoopis valdavalt Saaremaa kergejõustiklaste ning vähemal määral ka Viljandimaa kaitseliitlaste toetamiseks.

Jahimehed on uudist kuuldes pehmelt öeldes nördinud. "See on ju sigadus," ütleb jahimeeste usaldusisik, anonüümsust palunud Andres V erutusest kergelt värisevate kätega haavleid hülssi toppides. "Meil on näiteks väga kallid loomatuvastusaparaadid juba tellitud, mis me nüüd siis tegema peame, tagasi saatma või?"

Andres V sõnul muutub tavainimesel Merko juhtide süül Eestimaa metsas käimine ohtlikuks. "Nüüd võib nii mõnigi inimene metsas kogemata kombel viga saada," ütleb Andres ning pomiseb midagi kellegi Annuse metsa sattumise teemal. "Eestimaa metsad muutuvad eluohtlikuks."

Seevastu Saaremaa Kergejõustiklaste Klubi liige keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja Viljandi Kaitseliidu Sakala maleva pealiku abi, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder on aga Merko otsuse üle silmanähtavalt õnnelikud.

"Nii mõnigi noor saab nüüd tänavalt spordisaali tõmmatud," ütleb Tamkivi. "Või lasketiiru, Eesti Vabariiki kaitsma," kiidab Seeder takka.

"Aga kui mingit abi vaja, paberivärki ajada või nii, siis helistage ometigi," panevad ministrid Merko omanikele südamele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt