Riik maksab tulude deklareerijaile 1,7 miljardit krooni tagasi

01. aprill 2008, 15:30

Tänavu esitati maksu- ja tolliametile üle
poole miljoni deklaratsiooni, mille alusel on riik tagasimaksmiseks määranud 1,7
miljardit krooni ja juurdemaksmiseks 618 miljonit krooni.

Eile oli tuludeklaratsioonide esitamiseks viimane tähtaeg. Maksu- ja tolliameti juhataja asetäitja Hannes Udde sõnul ootas amet tänavu 550 000 deklaratsiooni. Tänase seisuga on esitatud 545 800 deklaratsiooni. Eelmisel aastal oli esitatud deklaratsioonide arv mõnevõrra väiksem, nimelt esitati maksu- ja tolliametile mullu 530 400 deklaratsiooni, mille kohta tagastati 1,5 miljardit krooni ja juurdemaksmiseks määrati 684 miljonit krooni.

„Tulude deklareerimine sujus sel aastal igati hästi. Esimesel päeval esitati ligi 100 000 e- deklaratsiooni, mida oli ligi 20 000 rohkem kui eelmisel aastal esimesel päeval. Loodetavasti tähendab see seda, et kliendid usaldavad maksu- ja tolliameti elektroonilisi kanaleid. Siinkohal tuleks ka märkida seda, et võrreldes eelmise aastaga olid järjekorrad büroodes tunduvalt lühemad,“ kommenteeris Udde.

“Läbi e-maksuameti ja tolli esitati tänavu 488 379 deklaratsiooni, sellega on oma deklaratsiooni esitanud võrreldes eelmise aastaga ligi 35 000 inimest rohkem,“ tõdes Udde.

Udde sõnul on eelpool nimetatud deklaratsioonide numbrid veel esialgsed, kuna andmebaasi ei ole sisestatud deklaratsioone, mis ametile esitati paberkandjal. Täpsed numbrid avalikustatakse alles käesoleva kuu lõpus.

SEB pressiesindaja Siver Vohu sõnul kasutati mullu U-Neti tuludeklaratsiooni esitamiseks 14,8% enam kui aasta eest.

2007. aasta tulu deklareeris e-maksuametile SEB internetipanga U-Net vahendusel tänavu 120 592 inimest, mis on ligi 15% ja 15 531 inimest enam kui aasta eest.

"Elektrooniliste kanalite eelised – kiirus ja mugavus – muutuvad klientidele aasta-aastalt üha olulisemateks. SEB internetipanga kaudu oli deklaratsioonide esitamine eriti aktiivne kohe perioodi algul," märkis SEB e-tehnoloogia ja operatsioonide divisjoni direktor Tammo Otsasoo.

"Elektrooniliste teenuste kasutajate hulk kasvab pidevalt ka pangateenuste osas. Head meelt teeb internetiteenuste kasutajate teadlikkuse kasv ka turvalisuse osas. Tõusuteel on ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine enese audentimisvahendina internetis," sõnas Otsasoo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. August 2008, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing