Taani ja Rootsi liidavad postifirmad

01. aprill 2008, 16:51

Taani ja Rootsi liidavad oma postifirmad
ühiseks kontserniks, mille põhiomanikuks jääb Rootsi riik ning juhiks Rootsi
postifirma senine juht Erik Olsson.

Liitumise peamine põhjus on kindlustada ka edaspidi postiteenuste kättesaadavus üle kogu riigi, ütles Rootsi majandusminister Maud Olofsson.

„Tehinguga kindlustame postiteenuse kättesaadavuse kogu riigis. Loome Põhjala kontserni, millel on turul tugev liidripositsioon ning mis suudab teravas konkurentsis hakkama saada. Edaspidi võime Euroopas oma turuosa suurendada,” tsiteeris ministrit Rootsi majanduslehe Dagens Industri võrguväljaanne.

60% kontsernist kuuluks Rootsi riigile ning Rootsi postifirma töötajatele. Ülejäänud 40% jaguneks Taani postifirma töötajate, Taani riigi ning riskikapitalifirma CVC Capital vahel, mis on juba täna Taani postifirma suuromanik.

Rootsi postifirma käive 30 miljardit Rootsi krooni on kaks korda suurem kui Taani postifirmal, ühendfirma juhatuses jagunevad aga liikmekohad ja hääled võrdselt . Kompensatsiooniks saab Rootsi riik erakorralise dividendina 1,4 miljardit Rootsi krooni, peakontor tuleb Stockholmi ning Rootsi postifirma juhist Erik Olssonist saab ühendfirma juht.

Ühendatud postifirma loodab liitumisest sünergiat ligi miljard Rootsi krooni aastas ega välista koondamisi. Praegu oleks ühendfirmal enam kui 50 000 töötajat ning käive ligi 45 miljardit Rootsi krooni aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing