Lemmi Kann • 1. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Aspen Grupp võitis RKASi

"Kõik Riigi Kinnisvara ASi tehtud otsused, mis puudutasid Aspen Grupi kõrvaldamist ja diskvalifitseerimist, tunnistati õigusvastasteks," ütles ettevõtet esindava Advokaadibüroo Lentsius & Talts vandeadvokaat Margus Lentsius.

Möödunud sügisel diskvalifitseeris RKAS Aspen Grupi riigihankelt toona kehtinud riigihangete seaduses olnud võlakeelu alusel, mille järgi ei tohtinud hankel osalejal eelneva aasta jooksul olla maksuvõlga rohkem kui 30 päeva ulatuses. Võlg tekkis deklaratsioonide korrigeerimise tõttu. Hankelt praagiti samal põhjusel välja veel kaks firmat ning võitjaks kuulutati ainsana sõelale jäänud AS Koger & Partnerid.

Kuna riigihangete ameti vaidlustuskomisjonist Aspen Grupp õigust ei saanud, kaebas ettevõte otsuse Tallinna ringkonnakohtusse edasi, sest ehitusfirmat esindava advokaadibüroo hinnangul oli riigihangete seadus põhiseaduse ja Euroopa Liidu õigusega vastuolus. Möödunud reedel langetas ringkonnakohus otsuse Aspen Grupi kasuks.

RKASi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm viitas, et RKAS pole seadust rikkunud ning toimis kehtiva seaduse piirides. "Ainsaks põhjenduseks on vaid riigihangete seaduse sätte põhiseadusvastasus. Seda, kas mõni seaduse säte on vastuolus põhiseadusega, saab otsustada riigikohus," märkis Idnurm. RKASil on nüüd kasutada õigus ringkonnakohtu otsus 30 päeva jooksul kassatsiooni korras vaidlustada.

Kuigi Lentsiuse sõnul on veel vara käsi plaksutada, sest asi saadeti edasi lahendamiseks riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kohtukolleegiumile ning kohtuvaidlus läheb tõenäoliselt riigikohtuni välja, näitab ringkonnakohtu otsus tema hinnangul, et Aspen Grupp valis oma õiguste kaitsemiseks õige tee.

"Niisuguse lahendi positiivne väljund seisneb just selles, et kui ettevõtjad leiavad, et nende õigusi piiratakse ettevõtlusvabadust puutuvalt, ei tasu käega lüüa, vaid tuleb oma õigusi aktiivselt kaitsta," märkis Lentsius.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt