1. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Haridusministri töö tasub ära - palk tõusis mullu 42%

Selgituseks olgu öeldud nii palju, et tegemist pole rahaga, mis Lukas kuus kätte sai, vaid summaga, mis tuleb, liites ministri palga muude hüvitistega ning jagades selle seejärel üheksaga. Jah, üheksaga, mitte kaheteistkümnega - oli ju Lukas eelmisel aastal tööl alates aprillist.

Ministrilt endalt eile palgaemotsioonide kohta kommentaari küsida ei õnnestunud, küll aga andis lakoonilise vastuse ministeeriumi pressiesindaja: "Ministrite palk on seadusega paika pandud ehk see on viie ja poole kordne Eesti keskmine palk. Praegu ehk esimeses kvartalis arvutatakse ministri palka neljanda kvartali Eesti keskmise palga järgi, mis oli 12 270 krooni. Lisaks saab minister 20 protsenti esindustasu. Suur erinevus üle-eelmise aasta andmetega tuleneski sellest, et haridus- ja teadusministeeriumi tunamulluste palgaandmete tabelis polnud ministri esindustasu märgitud, eelmise aasta palgatabelis aga on."

Uurides, mida arvavad kantslerid ministeeriumidevahelistest suurtest palgakääridest ning kas palgad ja töökoormused on võrdsed, jäid ametnikud üpriski kidakeelseks.

"Minu teada ei ole kantslerite palkade määramisel tehtud võrdlevaid analüüse kantslerite töökoormuste, tähtsuse või muude komponentide kohta," oli kantslerite palgaedetabeli võitnud justiitsministeeriumi kantsleri Margus Sarapuu vastus.

Sarapuu lisas, et praeguseks on olukord muutunud: "Kuna 2008. aastal oli justiitsministeeriumi kantsleri palgatõus 0%, siis minu teada tänasel päeval ma ei ole enam kõige suurema palgaga kantsler."

Sarapuule järgnesid rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak 64 545 krooniga kuus ja kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles 61 328 krooniga.

Pärides väikseima töötasuga sotsiaalministri kantslerilt Riho Tapferilt, kes teenis mullu 225 000 krooni, kas tema nadima palga põhjuseks on väiksem töökoormuse võrreldes ametikaaslastega, jäi Tapfer seisukohale, et tema töökoormus ei ole kindlasti väiksem kui teistel kantsleritel, vaid eri ministeeriumide kantslerite töötasud on lihtsalt erinevad.

Autor: Gert D. Hankewitz

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt