Anne Oja • 1. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tallink ostab Hanschmidtilt hotellifirma

ASi Tallink Grupp tütarettevõte OÜ TLG Hotell on põhimõtteliselt kokku leppinud OÜ Delegatsioon 100protsendilise osaluse omandamises selle osanikelt ASilt Heal ja OÜ-lt Haapsalu HRM.

OÜ Delegatsioon omanikud on Urmas ja Maret Sukles, Andres Lipstok, Toomas Vilosius ja Ain Hanschmidt. OÜ Delegatsioon haldab Pirita Top Spa hotelli.

Tallink Grupile osaluse OÜs Delegatsioon müünud Toomas Vilosius ütles aripaev.ee-le, et ettevõtte senised omanikud leidsid, et on selles äris juba pikalt olnud ning Tallinki pakkumine osutus heaks.

"Pakkumine oli sobiv ja müümine on ju normaalne," rääkis eile Stockholmis viibinud Vilosius müügiotsuse tagamaadest.

"Ega igasugune asi, ka osalus ettevõttes, on kaup ja uued omanikud lähevad äriga edasi," ütles Vilosius.

Osaluse müügist saadud raha suurusjärgu kohta ütles Vilosius: "Need summad pole nii meeletud, mingeid miljardeid pole."

Saadud raha paigutamise variante on Vilosiouse sõnul rohkem kui üks. "Eks praegu neid kohti siiski on, ehkki majanduslikult pole aeg investeerimiseks just kõige sobivam," põikles Vilosius rahapaigutusplaanide avaldamisest.

Tallinki väikeaktsionär Rocki Albert ütles aripaev.ee-le, et võttis uudise Pirita Top Spa haldaja väljaostust vastu rahulikult. "Omade inimeste vahel tehtud tehing," märkis Pärnu kohtutäiturina töötav Albert.

Albert leidis samas, et pikas perspektiivis on Tallinki ost ilmselt hea, kuna Pirita Top Spad võib pidada perspektiivseks ettevõtmiseks.

Albert lisas, et ta ei looda Tallinki aktsiatest lähiaastail mingit kasu saada, kuid praegu ta neid müüma ka ei tõtta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt