Hille Tressum • 1. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tulude deklareerijaid mullusest rohkem

Esmaspäeval oli tuludeklaratsioonide esitamise viimane tähtaeg. Maksu- ja tolliameti juhataja asetäitja Hannes Udde sõnul ootas amet tänavu 550 000 deklaratsiooni. Tänase seisuga on esitatud 545 800 deklaratsiooni. Eelmisel aastal esitati mõnevõrra vähem deklaratsioone - 530 400 - ning tagastati 1,5 miljardit krooni, maksuametile tuli maksta 684 miljonit krooni.

"Tulude deklareerimine sujus sel aastal igati hästi. Esimesel päeval esitati ligi 100 000 e-deklaratsiooni, ligi 20 000 rohkem kui eelmise aasta esimesel päeval. Loodetavasti tähendab see seda, et kliendid usaldavad maksu- ja tolliameti elektroonilisi kanaleid. Võrreldes eelmise aastaga olid ka büroodes järjekorrad tunduvalt lühemad," kommenteeris Udde.

"E-maksuameti ja tolli kaudu esitati tänavu 488 379 deklaratsiooni, seega on võrreldes mullusega deklaratsiooni esitanud ligi 35 000 inimest rohkem," tõdes Udde.

Udde sõnul on mainitud deklaratsioonide numbrid veel esialgsed, kuna andmebaasi ei ole sisestatud deklaratsioone, mis ametile esitati paberkandjal. Täpsed numbrid avalikustatakse alles selle kuu lõpus.

SEB pressiesindaja Silver Vohu sõnul kasutati tänavu U-Neti tuludeklaratsiooni esitamiseks 14,8% enam kui eelmisel aastal.

2007. aasta tulu deklareeris e-maksuametile SEB internetipanga U-Net vahendusel tänavu 120 592 inimest, mis on ligi 15% ja 15 531 inimest enam kui aasta eest.

"Elektrooniliste kanalite eelised - kiirus ja mugavus - muutuvad klientidele aasta-aastalt üha olulisemateks. SEB internetipanga kaudu oli deklaratsioonide esitamine eriti aktiivne kohe perioodi algul," märkis SEB e-tehnoloogia ja operatsioonide divisjoni direktor Tammo Otsasoo.

"Elektrooniliste teenuste kasutajate hulk kasvab pidevalt ka pangateenuste osas. Head meelt teeb internetiteenuste kasutajate teadlikkuse kasv ka turvalisuse osas. Tõusuteel on ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamine enese audentimisvahendina internetis," sõnas Otsasoo.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt