Maist alanevad internetipankade makselimiidid 5000 kroonini

02. aprill 2008, 08:44

Turvalisuse suurendamiseks vähendatakse
Eesti pangaliidu eestvedamisel 2. maist alates internetipangas paroolikaardiga
tehtavate tehingute päevalimiiti 5000 kroonini.

Muudatus puudutab Hansapanga, SEB, Sampo Panga, Krediidipanga, Parex banka Eesti filiaali ja Tallinna Äripanga kliente. Hansapanga, SEB ja Sampo Panga telefonipanga klientidele, kes kasutavad autentimisvahendina korduvkasutusega paroolikaarti, kehtib sama tingimus. PIN-kalkulaatori, ID-kaardi ja mobiil-ID kasutajad saavad jätkata internetipangas oma senise limiidi kasutamist, teatas pangaliit.

„Alandame korduvkasutusega paroolikaardi päevalimiite ennekõike klientide kaitsmise ja turvalisema internetikasutuse nimel,” kommenteeris makselimiitide alandamist pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm. „Korduvkasutusega paroolikaarti on igal pool maailmas peetud suuresti oma aja ära elanud autentimisvahendiks ja samas suunas liigume ka meie. Pangaliit soovitab klientidel internetipangas tehingute tegemiseks kasutada paroolikaardi asemel ID-kaarti või viimast uuendust autentimisvahendite seas – mobiil-ID-d. ”

Ründed pangaklientide vastu on kõikjal maailmas muutunud jõulisemaks ja kontsentreeritumaks. „Reeglina ründavad häkkerid kliendi arvutit mitte panga süsteeme, kuna viimased on väga tõhusalt kaitstud,” selgitas Talihärm. „Seetõttu kaitseb iga kasutaja, kes internetipangas ülekandeid teeb, oma raha, kasutades enese isiku kindlakstegemiseks turvalisi autentimisvahendeid. ID-kaardi saladust saab varastada vaid koos kaardi ja PIN-koodidega. Paroolikaardi koodid on aga lihtsalt kopeeritavad.”

Lisaks turvalisusele on ID-kaart ka mugavam. Kui kasutada PIN-kalkulaatorit või koodikaarti, peab iga internetipanga jaoks olema eraldi kalkulaator või kaart, aga ID-kaart sobib kõikidele internetikeskkondadele, olgu selleks siis pangad, riiklikud registrid või muud teenusepakkujad. Lisaks saab ID-kaardiga anda seaduslikku digiallkirja, mida ei saa teha ühegi teise kaardi omanikud. Digitaalselt allkirjastatavaid teenuseid pakuvad juba ka osad pangad.

Turvalisema internetikasutuse toetuskampaania toimub Arvutikaitse 2009 egiidi all. Arvutikaitse 2009 on 2006. aasta mais sihtasutuse Vaata Maailma peamiste partnerite ja Eesti riigi vahel sõlmitud koostöölepe, mille eesmärk on kujundada Eestist aastaks 2009 maailma turvalisima (kõige turvalisema) infoühiskonnaga riik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 11:45
Otsi:

Ava täpsem otsing