Nordea ei muuda ülekannete päevalimiiti

02. aprill 2008, 09:29

Kuna Nordea Pank kasutab korduvkasutusega
paroolikaartide asemel ühekordseid koodikaarte, ei kehtesta Nordea 2. mail
internetipangas tehtavatele ülekannetele 5000-kroonist päevalimiiti, teatas
pank.

Nordea Panga klientide kasutuses olevad ühekordsed koodikaardid on korduvkasutusega paroolikaartidest turvalisemad, kuna iga koodi kasutatakse internetipanka sisenemisel või tehingute kinnitamisel vaid korra ning nii on pahavara abil kliendi kasutajatunnuse ja koodide teadasaamise oht minimeeritud.

Nordea internetipanga arendusjuhi Martin Margi sõnul on Nordea huvi see, et inimesed kasutaksid enda identifitseerimiseks vaid kõige turvalisemaid lahendusi. "Kuna aga meie koodikaartidel on iga kood kasutatav vaid ühe korra, pole meil hetkel põhjust tehtavate ülekannete limiiti alandada. Pakume oma internetipanga kasutajatele ühtaegu turvalist ja paindlikku lahendust, jättes kliendile vabaduse valida, kas kasutada suuremate ülekannete tegemisel koodikaarti või ID-kaarti. Sõltumata sellest, millist lahendust klient eelistab, tuleb kindlasti tagada arvutikasutamise turvalisus, uuendades viirusetõrjeprogramme ning varustades arvuti tulemüüriga," märkis Mark.

Eelmise aasta septembris avatud Nordea uue internetipanga koodikaartidel on 120 ühekordselt kasutatavat koodi ning internetipanka on võimalik siseneda ka ID-kaardiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2008, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing