Eesti Telekom kontrollis kogu börsi

Tarvo Vaarmets 03. aprill 2008, 00:00

Tallinna börsi indeksit suruti eile veidi allapoole - OMXT kaotas 0,22 protsenti oma väärtusest. Languse peasüüdlaseks osutus Eesti Telekomi aktsia.

Telekomi aktsia tehingukäibeks kujunes pea üheksa miljonit krooni ning sellega veeti väärtpaber kodubörsil näidatud päeva suurimasse ehk 1,8protsendilisse miinusesse. Mõnevõrra vastuolulise börsipäeva loogikat tuleks ehk otsida globaalsetel turgudel tänu krediidikriisi lõppemise lootustele mõnevõrra levivast optimismist, millega ka osad Eesti Telekomi aktsionärid kaasa läksid. Viimased võtsid arvatavasti närvilistel aegadel turvalist pelgupaika pakkuvast dividendiaktsiast raha välja, et see taas riskantsematesse ja suuremat tootlust pakkuvatesse instrumentidesse suunata. Kuna tõusu näitasid vaid kolme langeja kõrval koguni seitsme ettevõtte aktsiad, võib spekuleerida, et mingi osa Eesti Telekomist välja võetud rahast suunati koheselt teistesse Tallinna börsi aktsiatesse. See võiski tekitada olukorra, kus tõusjate arv ületas rohkem kui kahekordselt langejate arvu, kuid sellele vaatamata andis turuindeks oma väärtuses tagasi. Teatavasti mõjutab Tallinna börsi indeksi liikumist kõige enam just Eesti Telekomi kui suurima turuväärtusega ettevõtte aktsia hinna kõikumine.

Telekomi kõrval andsid hinnas järele ka Norma ja ühe väikese tehingu tõttu Saku Õlletehase aktsiate hinnad. Vastassuunas liikus ja indeksit ülespoole lükkas Tallinki aktsia, mis kallines 1,2 protsenti. Tallink on Telekomi järel teine OMXT suurmõjutaja. Igava börsipäeva üllatajaks oli Baltika, mille aktsia kosus eile õhtul avaldatud märtsi kümnendiku vähenenud käibe peale 1,3 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing