Anne Oja • 2. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Manutent maksab 25% aastaintressi

Evli Securities ASi koostatud võlakirjaprospekti järgi kasutab Manutent laenatavat raha Peterburis Vassili saarele kerkiva hotelli lõpetamiseks. Plaani kohaselt lunastab ehitaja võlakirjad hiljemalt 31. detsembril.

Manutent Hotellid OÜ juht Reimo Raid ütles aripaev.ee-le, et nende ehitatav hotell on 83% ulatuses valmis ning sellel on ka ostja juba olemas. "Hotell valmib juuni lõpus ja võib augustist juba tööle hakata," rääkis ta ehituse seisust. Praegu käivad siseviimistlustööd, ent väljast pole veel jõutud hoonet krohvida.

Maksame raha investoritele tagasi hiljemalt 31. detsembril, rääkis Raid. Kui Manutent Hotellid lunastab võlakirjad enne augustikuud, saavad rahastajad lisaks kopsakale intressile ka 2% preemiat.

Raid põhjendas pakutavate võlakirjade 20-25% aastaintressi laenuturu hetkeolukorraga. "Küsimus on selles, et finantsturgudel pole praegu rahaga just kuigi hästi," ütles ta. Möödunud sügisel põhines Manutendi võlakirjade intress Euriboril, millele lisandus 6%.

Raidi sõnul tundus ka toona, et võlakirjade intress on hirmus kõrge, kuid tagantjärele vaadates kujunes hoopis vastupidi.

"Teine asi on see, et Venemaa projekt tundub kõrge riskiga," täpsustas Raid. Potentsiaalsete investoritena näeb ta selliseid finantsasutusi, rikkaid erainvestoreid ja vaba raha omavaid ettevõtteid, kes on kodus Venemaa riskide analüüsimisel ega karda neid.

"Nägime rahavajadust ette juba paar kuud tagasi, kui hakkasime pankadega läbi rääkima," vastas Raid aripaev.ee küsimusele, kas võlakirjaemissiooni kavandati pikalt ette või tuli see päevakorda ootamatult. Raidi sõnul olid pangad oma laenupoliitikat üle vaadanud ning seetõttu tuli investoreid mujalt otsima hakata.

Manutent Hotellide võlakirjaemissioon toimub sündikaatlaenu vormis.

Praeguseks käinud kosilaste kohta ütles Raid: "See on natuke konfidentsiaalne info, aga ma usun, et emissioon märgitakse täis."

Olen just Moskvas, lükkan hoogu sisse kahele ärile. Siin tuleb reeglitest kinni pidada, aga äri on palju põnevam kui Eestis. Teate, mind ei huvita ei 25% ega ka 45% aastaintress. Eelistan oma raha ise juhtida, mitte jääda ootama, mis rahast saab.

Ma ei tea seda, milliste riskidega peaks arvestama, kui ta osta Peterburi hotelliehituse lõpetamiseks emiteeritavaid Manutendi võlakirju. Mul on liiga vähe informatsiooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt