Signe Sillasoo • 3. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Väljakule viib fänlus

Trenni teeb võistkonnas BC Bee Tsee mängiv Mehis kaks-kolm korda nädalas, eesmärgiga tõusta võistkonnaga peagi liiga meistriks. "Harrastusspordina võib seda tipuks nimetada küll. Esiliiga tase hakkab minu arvates kergelt profispordi kanti jääma," arvas noormees ning lisas lõbusal toonil, et ka NBAs mängimine jääb kahjuks ära, kuna tal lihtsalt puuduvad selleks füüsilised eeldused.

Kulud Mehise sõnul antud ala harrastamiseks väga suured pole. Keskmiselt läheb 300 kuni 500 krooni kuus, mis moodustub kohtuniku- ja treeneritasudest ning saalirendist. Ka varustus nõuab oma osa, ent selle eest tuleb raha välja käia tunduvalt harvem.

"Korvpalli harrastamiseks on Eestis minu arvates igas vanuses pallurile võimalused olemas. Seda eriti suvel, kui vaja on kõigest palli ja natukene tahtmist, sest platse ju jagub." Ka võistlusi, kus end proovile panna, toimub noormehe sõnul erinevatel tasemetel mängijatele igal nädalal, seega alternatiivide puudumise taha asi küll jääda ei tohiks.

Hoolega treenides on tippu tõusmine Mehise sõnul kindlasti võimalik, ent sõltub korvpallis suuresti ka kokkulangevustest. "Eelised, nagu pikkus, hea koordinatsioon ja kiirus on olulised, kuid mitte määravad, sest kui pikkus välja arvata, saab teisi ju treenides arendada. Kõige olulisem on ikkagi armastus selle ala vastu," on ta veendunud. Ent kuna tegemist on meeskonnamänguga, siis oleneb läbilöök ja edu väga palju ka meeskonna üldisest tasemest, sest iga meeskond on Mehise sõnul täpselt nii tugev, kui tugev on tema nõrgim lüli.

Eesti noorte tase on Mehise meelest riikide võrdluses üsna nadi, ent ta hoiab pöialt, et peagi mõni eestlane naabrite Läti ja Leedu tasemeni küündiks ja peale Müürsepa ka Ameerika mandri tippmängijate ridades üles astuks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt