Ivari Padar ja Andres Lipstok allkirjastasid vastastikuse mõistmise Euroopa Liidu memorandumi

05. aprill 2008, 14:46

Eile kirjutasid rahandusminister Ivari
Padar ja Eesti Panga president Andres Lipstok alla vastastikuse mõistmise
Euroopa Liidu memorandumile, mis kirjeldab liikmesriikide
rahandusministeeriumite, keskpankade ja finantsjärelvalveasutuste piiriülest
koostööd finantsstabiilsuse säilitamiseks.

„See on äärmiselt asjakohane ja vajalik dokument, mis annab raami Euroopa Liidu liikmesriikide koostööle finantsstabiilsuse hoidmisel ja kiireks infovahetuseks,” tõdes president Lipstok.

„Sellise raamistiku loomine ja ajakohastamine ning tõsine koostöötahe kriiside ennetamiseks näitab Euroopa Liidu tugevust ja tahet käia kaasas finantsturgude arenguga. Meil on nüüd käitumisraamistik selliseks puhuks, kui meid või meid ümbritsevaid riike peaksid tabama mingit sorti finantsraputused,” ütles rahandusminister Padar.

Vastastikuse mõistmise memorandum annab raamistiku, mille sees võivad liikmesriigid sõlmida koostööleppeid teiste riikide vastavate asutustega selleks, et omada ja vahetada paremat informatsiooni ja reageerimisvalmidust eelkõige piiriüleste finantsettevõtete tegevuse ja olukorra kohta, teatas rahandusministeerium.

Esimene memorandumi raamistik sõlmiti 2005. aastal. Sellega võrreldes on nüüdset laiendatud, et kaasata ka väärtpaberiturgude, kindlustuse ja kohustuslike pensioniskeemide järelevalvajaid. Täpsustatud on piiriülese kriisihalduse ühtseid põhimõtteid, finantskriisi süsteemsete mõjude hindamise raamistikku ja ühtseid praktilisi juhiseid kriisihalduseks.

Uue memorandumi protseduurid on koostatud nii tava- kui kriisiolukorras käitumiseks, et kindlustada efektiivne, õigeaegne ja koordineeritud tegelemine potentsiaalsete finantskriisidega. Selleks võivad liikmesriigid luua omavahel piiriüleseid stabiilsusgruppe.

Memorandum põhineb riikides juba olemasoleval institutsioonilisel ja õiguslikul süsteemil, muutusi selle kasutamine kaasa ei too. Memorandum on liikmesriikidele õiguslikult mittesiduv instrument.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. April 2008, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing