ÄP fototoimetus • 6. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Küsitlus

Mermi Kangur

Maja on müügis olnud suhteliselt vähe aega. Umbes kaks nädalat. Hinda langetasin pärast esimest nädalat, kalkuleerisin ja otsustasin lasta maja hinna 4,8 miljoni krooni pealt 3,99 miljoni peale. Oleme veendunud, et hinnad on languses ja seetõttu nõus veelgi hinda langetama. On arvata, et Nõmme majade hinnad langevad jätkuvalt. Turg on praegu ääretult stiihiline, täielik emotsiooniturg. Kindlasti ei ole praegu kerge orienteeruda.

Levinud on selline tava, et kui müüja on nõus hinda langetama, on ostja nõus kaupa vaatama tulema.

Olles müünud elu jooksul mitu kinnisvaraobjekti, tõden, et selline ostjate käitumine on täielikuks üllatus, sellist asja varem kindlasti olnud pole. Huvi maja vastu on täiesti olemas, kuulutust on nädala jooksul külastatud üle 400 korra. Vaatamas käidud pole.

Karen Tohv

Maja on müügis olnud kolm nädalat. Hind on soodne ja olnud sama kolme nädala vältel. Helistanud on umbes 6-7 huvilist ja vaatamas on käinud neli. Tegemist on suvilast majaks ümber ehitatud hoonega, milles on võimalik elada ka talvel. Hinda olen nõus langetama kokkuleppel, aga majale hinda pannes lähtusin veidi asjaolust, et niikuinii hakatakse tingima.

Müügis oldud aja jooksul ei ole ma maja hinda langetanud ja otsest müügitähtaega ei ole endale seadnud ka. Siiski on huvi maja ikkagi maha müüa.

Reaalse pakkumise korral olen nõus rääkima 40 000-90 000kroonisest hinnalangetusest. Üldiselt arvan, et küsin maja eest ikkagi väga realistlikku hinda.

Valdur Kaus

Olen maja müünud aasta aega. Enamjaolt passiivselt. Huvi on olnud palju, aga ostjatel pole finantsilisi vahendeid oma ostu sooritamiseks, seega on tekkinud surnud ring.

Müügis olnud aja jooksul olen maja hinda alghinnast langetanud kokku 15 protsenti ja pean tunnistama, et huvilisi on olnud tõesti palju.

Reaalse pakkumise korral langetaksin hinda veel kümme protsenti praegusest hinnast.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt