Küsitlus

ÄP 07. aprill 2008, 00:00

Mermi Kangur
Maja on müügis olnud suhteliselt vähe aega. Umbes kaks nädalat. Hinda langetasin pärast esimest nädalat, kalkuleerisin ja otsustasin lasta maja hinna 4,8 miljoni krooni pealt 3,99 miljoni peale. Oleme veendunud, et hinnad on languses ja seetõttu nõus veelgi hinda langetama. On arvata, et Nõmme majade hinnad langevad jätkuvalt. Turg on praegu ääretult stiihiline, täielik emotsiooniturg. Kindlasti ei ole praegu kerge orienteeruda.

Levinud on selline tava, et kui müüja on nõus hinda langetama, on ostja nõus kaupa vaatama tulema.

Olles müünud elu jooksul mitu kinnisvaraobjekti, tõden, et selline ostjate käitumine on täielikuks üllatus, sellist asja varem kindlasti olnud pole. Huvi maja vastu on täiesti olemas, kuulutust on nädala jooksul külastatud üle 400 korra. Vaatamas käidud pole.

Karen Tohv
Maja on müügis olnud kolm nädalat. Hind on soodne ja olnud sama kolme nädala vältel. Helistanud on umbes 6-7 huvilist ja vaatamas on käinud neli. Tegemist on suvilast majaks ümber ehitatud hoonega, milles on võimalik elada ka talvel. Hinda olen nõus langetama kokkuleppel, aga majale hinda pannes lähtusin veidi asjaolust, et niikuinii hakatakse tingima.

Müügis oldud aja jooksul ei ole ma maja hinda langetanud ja otsest müügitähtaega ei ole endale seadnud ka. Siiski on huvi maja ikkagi maha müüa.

Reaalse pakkumise korral olen nõus rääkima 40 000-90 000kroonisest hinnalangetusest. Üldiselt arvan, et küsin maja eest ikkagi väga realistlikku hinda.

Valdur Kaus
Olen maja müünud aasta aega. Enamjaolt passiivselt. Huvi on olnud palju, aga ostjatel pole finantsilisi vahendeid oma ostu sooritamiseks, seega on tekkinud surnud ring.

Müügis olnud aja jooksul olen maja hinda alghinnast langetanud kokku 15 protsenti ja pean tunnistama, et huvilisi on olnud tõesti palju.

Reaalse pakkumise korral langetaksin hinda veel kümme protsenti praegusest hinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing