Kadri Bank • 6. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Lootsmann ei alusta Rae valla maadeostu suhtes menetlust

Maavanem Värner Lootsmann viitas hinnangut andes kinnisasja omandamise kitsendamise seadusele, mille järgi võivad vähemalt 10hektarilist põllumajandusmaa omandada Eesti või Eestis püsivalt elavad lepinguriigi kodanikud, kes on vähemalt kolme majandusaasta jooksul põllumajandusega tegelenud FIEd või juriidilised isikud.

Lootsmann märkis, et maad anti 1999. aastal munitsipaalomandisse ja nende maadega seotud tehingud on Rae valla pädevuses. "Maa sihtotstarbe muutmise põhjendatuse üle otsustab samuti kohalik omavalitsus, lähtudes sihtotstarbe muutmisel kehtivast või kehtestatavast detail- või üldplaneeringust."

Ta lisas, et Tallinna lähiümbruse valdade detail- ja üldplaneeringud näevadki ette arendustegevust peamiselt endistel maatulundusmaadel. "Harjumaa on Eesti tõmbekeskus ja arengu jätkumiseks on paratamatu, et linna külje all asuvad endised põllumajandusmaad võetakse kasutusele muudel eesmärkidel," ütles ta.

Reedene Äripäev kirjutas juhtumist, kus Merko Ehitus kasutas seadusest mööda hiilides põllumajandusmaa ostmisel tankisti ning kinnisvarafirma Süda Maja muutis end põllumajandusettevõtteks.

Kui maavanemal tekib põhjendatud kahtlus, et vallavalitsus on rikkunud seadusi, on tal õigus algatada järelevalvemenetlus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt