Panga vahetamine võib ennast ära tasuda

Catlin Vatsel 07. aprill 2008, 00:00

Tihti kujuneb kodupank selle järgi, kust võetakse esimene kodulaen, ent kui taas kodu vahetatakse, siis tavaliselt piirdutaksegi kodupanga pakkumisega.

Tegelikult teadmata, kas tegu ikka on parima lahendusega.

Tundub ju loogiline, et pank, kus ma mitmeid aastaid olen arveldanud, teab ja tunneb minu maksevõimet kõige paremini ning nende eelduste kohaselt peaks tegema ka soodsaima pakkumise.

Nii suure ja pikaajalise kohustuse võtmine on iga inimese elus tähtis samm. Seetõttu on äärmiselt oluline rahulikult kaaluda ja võtta erinevaid pakkumisi, et selgitada välja enda jaoks soodsaim.

Tegelikult erinevad pankade tingimused nii uute kui ka juba olemasolevate laenude puhul.

Mitu aastat tagasi võetud kodulaenu marginaal on samuti üldjuhul kõrgem kui see, mida laenutaotleja praegu saada võiks. Kodulaenu viimine teise panka ei ole nii raske, kui alguses paista võib.

Enamikul pankadest on võimalik kodulehel täita elektrooniline laenutaotlus, kuhu saab märkida, et soovitakse olemasolevat laenu üle tuua ning pakkumise tegemisest huvitatud pangad võtavad tavaliselt ühendust järgmisel päeval.

Kui oled soodsaima pakkumise teinud panga välja valinud, sõlmid uue laenulepingu.

Samal ajal võid juba oma olemasolevale pangale teatada, et soovid laenulepingu lõpetada. Selleks et ilma trahvita laenuleping lõpetada, tuleb pangale üldjuhul kolm kuud ette teatada.

Seejärel lepitakse uue pangaga kokku notariaeg ning kolme kuu pärast maksad kodulaenu juba soodsama intressiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing