Aunaste ja Lepvaltsi maksuprotsess jätkub sügisel

07. aprill 2008, 16:24

Harju maakohtu kohtunik Valeri Lõõnik
ütles, et kohus hakkab Avita kirjastuse asutaja Ly Aunaste ja Enno Lepvaltsi
maksukuritegu lahkama alles sügisel.

"Täna sai süüdistusakt ette loetud ja kaitsjad pakkusid aegumist," rääkis Lõõnik. "Prokurör ütles, et ei ole mingit aegumist. Järgmised istungid on 3. ja 4. septembril ning 21. oktoobril."

Lõõnik ütles, et täna esmakordselt tema lauale jõudnud kriminaalasi on käinud läbi juba mitme kohtuniku käest. "Sündmused hakkasid jooksma 1996. aastal, süüdi nad ennast ei tunnistanud. Praegu räägivad kaitsjad aegumisest, prokurör pole sellega nõus," selgitas Lõõnik. "Tunnistajaid on 15-16, kuulame üle viis tunnistajat päevas, eks siis näeb, mis saab."

Lõõnik tunnistas, et ta ei saa omal algatusel kriminaalasja menetlemist lõpetada, isegi kui kuritegu aegunud on. Selleks vajab kohtunik prokuröri taotlust.

Prokuratuuri andmetel saadeti kriminaalasi Harju maakohtusse tagasi juba teist korda, kuna eelmisel korral rikkus kohus otsuse kuulutamisel menetlusnorme. Ringkonnakohus tühistas vigastel menetlusnormidel põhinenud kohtulahendi möödunud aasta oktoobris.

Varem mõistis kohus Avita eksjuhi Ly Aunaste ja kirjastuse endise raamatupidaja Enno Lepvaltsi 14, 2 miljoni krooni suuruses maksupettuses süüdi ja karistas neid kolmekuulise šokivangistusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 16:22
Otsi:

Ava täpsem otsing