Börsikommentaar: Tallinna börs langeb koos muu maailmaga, aga tõusud jätab tegemata

07. aprill 2008, 16:06

Alati, kui aktsiate hinnad Tallinna börsil
langevad ning juhul kui samal ajal juhtuvad langema finantsturud mujal maailmas,
põhjendavad meie finantsspetsialistid langust maailma finantsturgudel
toimuvaga.

Paraku ei ole taoline põhjendus eriti vettpidav. Näiteks võib tuua tänase kauplemispäeva, aga aprilli alguse tervikuna. Kui muu maailma aktsiaturud on valdavalt tõusnud, siis meil vajuvad aktsiate hinnad üha uutele rekordmadalatele tasemetele. Täna oli Tallinna börsil juba neljas järjestikune languspäev.
Võib tõesti juhtuda, et nendel päevadel, kui globaalsetel aktsiaturgudel toimuvad vapustused, kukuvad hinnad ka Tallinna börsil. Sellistel juhtudel on pigem olnud tegu psühholoogilise survega. Aga tervikuna tundub mulle, et Tallinna börsil liiguvad aktsiate hinnad isepäiselt ja muust maailmast sõltumatult.

Merko Ehituse aktsia hind langes täna 1,64 protsendi võrra 140,82 kroonini. Nii madal oli Balti riikide seni veel juhtiva ehitusettevõtte aktsia hind viimati 2004. aasta detsembris.

Uuele rekordmadalale tasemele 52,89 kroonile kukkus ka Hans H. Luige suuromanduses oleva meediakontserni Ekspress Grupp aktsia. Täpselt aasta tagasi börsidebüüdi teinud Ekspress Grupi aktsia hind on kukkunud võrreldes aktsiate avaliku esmaemissiooni hinnaga 43 protsenti. Majanduse jahtumisega kaasnenud reklaamimüügi kasvu märgatav aeglustumine on teinud närviliseks nii mõnegi ajakirjandusväljaande toimetuse. Nii lahkus eelmisel nädalal Ekspress Grupi suuromanduses oleva Eesti Päevalehe peatoimetaja asetäitja Rain Kooli ning Eesti Päevaleht Online’i peatoimetaja Aivar Pau.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2008, 08:49
Otsi:

Ava täpsem otsing