Raidla Partnerid saab maist uue ärinime Raidla Lejins Norcous

07. aprill 2008, 15:34

Baltimaade advokaadibürood Raidla
Partnerid Eestis, Lejins, Torgans Partners Lätis ning Norcous
Partners Leedus koonduvad alates selle aasta esimesest maist ühise ärinime
Raidla Lejins Norcous alla.

Üks partneritest Rain Paron ütles, et on kindel, et sarnane ühisele ärinimele üleminek leiab lähiaastatel kindlasti järgijaid. Ühinemisotsuse üheks peapõhjuseks tõid juhtivpartner Jüri Raidla ja partnerid Sven Sepp ja Raino Paron asjaolu, et maailma jaoks on Balti riigid ühtne majandusruum ning riikidevahelised varasemad erinevused on taandunud.

Ärinime ühtlustamine on loogiline jätk 4-aastasele tihedale koostööle ühise kaubamärgi ja kontseptsiooniga toimivas RoschierRaidla grupis. RoschierRaidla ühendab nimetatud kolme advokaadibürood Baltimaades ning Põhja-Euroopa juhtivat advokaadibürood Roschier Soomes ja Rootsis.

Eesti õigusturust rääkinud Sven Papp tõdes, et advokaadibüroode turul on Eestis väga tihe konkurents. „Käib üks tohutu võidujooks - nii töölevõtmises kui ka töötajate ülevõtmises ja enda promomises.“ Samuti tõdes Papp, et tööle võtmises käib nn talendijaht, et värvata vaid parimaid.

Advokaaditasud Sven Papi sõnul on Lätis olnud alati veidi kõrgemad, kui Eestis, kuid viimasel ajal on Eesti järele jõudnud. Leedus on advokaaditasud tema sõnul madalamad, kuid selgelt kasvamas, kuna Leedu majandus pole raskustes nagu Läti.

Uusi õigusvaldkondi Raidla Lejins Norcous juurde ei tule, küll aga on juba tööle võetud intellektuaalse omandi õigustele spetsialiseerunud inimene. „Nišše vallutama ei plaani hakata, ei plaani ka kriminaalõigusega tegelema hakata,“ rääkis Sven Papp tulevikuplaanidest.

Raidla Lejins Norcous pakub õigusalast teenust nii kohalikele, regionaalsetele kui rahvusvahelistele organisatsioonidele. Büroodel on kogemustepagas õigusabi osutamisel nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil ühinemiste ja ülevõtmiste, äriühingute nõustamise, vaidluste lahendamise, konkurentsiõiguse, kinnisvara- ja ehitussektori, pangandus- ja finantssektori ning intellektuaalse omandi ja tööõiguse valdkonnas.

Raidla Partnerid on asutatud 1993. aastal. Ettevõttes töötab 36 juristi-advokaati.

Lejins, Torgans Partners on asutatud 1994. aastal, olles praegu üks vanim ja suurim advokaadibüroo Lätis. Ettevõttes töötab 27 juristi-advokaati.

Norcous Partners on asutatud 2001. aastal ning on tõusnud kiiresti Leedu juhtivate õigusabi pakkujate hulka. Ettevõttes töötab üle 40 juristi-advokaadi.

1936. aastal asutatud Roschier on kümneid aastaid olnud Soome juhtiv advokaadibüroo. 2005. aastal laienes Roschier Stockholmi kontori avamisega Rootsi. Roschieri meeskonnas on 160 advokaati, kellest ligi 50 töötab Stockholmi büroos.

2005. aastal liitusid Raidla Partnerid, Lejins, Torgans Partners ja Norcous Partners rahvusvahelise tööõiguse, pensionide ja töövõtjate hüvitiste alliansiga IUS LABORIS, mille liige on ka Roschier.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2008, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing