Vandeadvokaat võttis rendile kaks uhiuut sadamat

Mariliis Pinn 07. aprill 2008, 07:53

Ligi 50 miljoni krooni eest remonditud
Kelnase ja Leppneeme sadama sai Viimsi vallalt rendile vandeadvokaat, kes pidi
selleks konkureerima autoremonditöökoja ning kinnisvarafirmaga.

Prangli saare Kelnase sadama ja Viimsi poolsaare idakaldal asuva Leppneeme sadama remont ja laiendamine jõuab lähiajal lõpule, kuid nende rendile andmiseks sõlmis valla vara haldav OÜ Viimsi Haldus lepingu juba mullu suvel, kui ehitustööd veel täies hoos olid, kirjutas Postimees.ee.

Avalikku konkurssi rentniku leidmiseks ei toimunud, selle asemel küsis haldusfirma kolm pakkumist, neist parima tegi mullu veebruaris loodud Sadamateenuste OÜ, mille omanik on Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv vandeadvokaat Siim Roode.

Ülejäänud kaks firmat, kellelt pakkumisi küsiti, olid Viimsi vallavolikogu liikme Priit Posti Hiiumaal asuv autoremondifirma OÜ Best Holding ning Rae vallas registreeritud, Peeter Lepiku ja Andres Lõhmuse kinnisvara vahendamisega tegelev OÜ Laghea.

Sadamateenuste OÜ pakkus kahe sadama rendihinnaks 29 500 krooni kuus, mis hakkab laekuma haldusfirma eelarvesse, samas hakkab rentnik saama vallalt dotatsiooni, sest vallavalitsuse hinnangul ei suuda huvisadamad rentnikule kasumit toota.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2008, 12:39
Otsi:

Ava täpsem otsing