Tõnis Oja • 7. aprill 2008
Jaga lugu:

Pessimism dollari suhtes süveneb

Selle aasta alguses üles kerkinud optimism, et dollari kurss hakkab lõpuks tõusma on taas hakanud vaibuma ning spekulantide panused dollari langusele on tulevikutehingute statistika kohaselt kahekordistunud.

Gigantsed investeerimispangad Citigroup, Deutsche Bank ja Royal Bank of Scotland, kelle käes on kokku peaaegu 40 protsenti globaalsest valuutaturust, ennustavad, et oktoobriks võib dollari kurss langeda 1,65 dollarile euro ehk 9,48 kroonile, kirjutas Bloomberg.

"Dollari kursi langus jätkub järgnevatel kuudel niikaua, kui USA majandus hakkab lõpuks märkimisväärselt kasvama," lausus uudisteagentuurile Deutsche Banki valuutaturgude juhtivstrateeg Adam Boyton. Dollari kursilanguse jätkumise peapõhjuseks on arvamus, et USA keskpank peab jätkama baasintresside langetamist. Prominentne majandusanalüütik Paul Krugman ennustas värskes ajakirjas Fortune, et pole välistatud, et keskpank on sunnitud baasintressi koguni nullile alandama. Eesti Pank fikseeris eilseks dollari ametlikuks kursiks 9,97 krooni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas