Ketlin Priilinn • 7. aprill 2008 • 4 min
Jaga lugu:

Pidu kõige väiksematele

ASi Bang & Bonsomer Eesti müügisekretäri Rita Korneti sõnul korraldatakse nende firmas lastele jõulupidusid, samuti on suvel töötajate perekondi hõlmavate firma suvepäevade raames korraldatud lastele erinevaid tegevusi.

Kuna töötajate lapsi on erinevas vanuses, vahemikus 5-16, tuleb leida kõigile sobilik variant. Lastele mõeldud üritusi hakati ettevõttes korraldama umbes seitse aastat tagasi ning kogemused on Korneti sõnul tulnud aastatega.

Jõuluürituste korraldamisel on Korneti sõnul lihtsaim variant teatrikülastus, mil etendusele järgneb söök ja jook kohvikus. "Oleme käinud lasteetendusi vaatamas Nukuteatris, Estonias ja Draamateatris," selgitab ta.

Samuti kuulub lihtsamate võimaluste hulka jõulumaa külastamine. Korneti sõnul näidatakse Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis lisaks sellele ka vanade eestlaste kombeid.

Huvitavad on Korneti sõnul ka käsitöötoad. "Väga hea leid on meie jaoks kauplus Õnneküpsis, kus oleme meisterdanud küünlaid, pildiraame, teinud portselanmaalimist tassidele ja taldrikutele ning kujundanud T-särke," jutustab Kornet.

Õnneküpsise tiimi on võimalik tellida ka teistesse toredatesse kohtadesse, näiteks Basseinikohvikusse, mis asub Nõmme spordikeskuses. Veel on lastega käidud viltimist harjutamas Disaini- ja Tarbekunstimuuseumis.

Kornet kinnitab, et kohti ja tegevusi töötubades jätkub, proovimata on veel savist meisterdamine, šokolaadist trühvlite valmistamine, siidimaalimine. Lisaks on võimalus korraldada loodusesse minnes fotokoolitusi või teha midagi põnevat Nõmme Seikluspargis.

Korneti sõnul on Bang & Bonsomeris traditsiooniks ka iga-aastased suvepäevad peredega, kus tegevustes on alati arvestatud lastega. "Oleme otsinud toredaid kohti, kus oma üritusi läbi viia, nagu näiteks Väike-Trommi turismitalu või Nõiariik, kus peremees-perenaine korraldavad mänge, tehes seda suurepäraselt," ütleb Kornet. Meeldejääv lasteüritus toimus ka Saaremaal, mil sõideti jahtidega Abrukale, kus vaadati Saaremaa rahvateatri etendust ning hiljem korraldati mänge Sõrve turismitalus.

Bang & Bonsomeris hakati hiljuti lastega tähistama ka vastlapäeva. "Teeme seda üritust koostöös majanaabri Uniprindiga. Lepime kokku söökide-jookide osas ja lume olemasolul kelgutame Järve metsas." Kuna sel aastal oli lund napilt, käidi lihtsalt ekskursioonil Uniprindis, mis meeldis lastele väga.

Kornet kinnitab, et tegevusi lastega on iga aastaga juurde tulnud. "Kahjuks napib töö kõrvalt korraldamiseks aega, aga olemasolevaid ja sisseviidud traditsioone püütakse nii hästi kui võimalik käigus hoida," märgib ta.

Prisma Peremarketi personalijuhi Reet Ratase sõnul on ka nende ettevõttes traditsiooniks korraldada töötajate lastele jõulupidusid. "Külas käib jõulumees, lapsed saavad voolida ja kaarte teha," räägib Ratas. Igale Prisma Peremarketi töötaja lapsele on kingipakk.

Ratase sõnul on Prisma Peremarketis üle 700 töötaja ning kuni 14aastaseid lapsi on Prisma Peremarketi töötajatel kolmesaja ringis. Ratase sõnul korraldatakse Prisma Peremarketites kaks korda aastas ka populaarsust koguvaid lastepäevi, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lastepäevadel toimuvad kauplustes erinevad lastele mõeldud tegevused, lapsed saavad kokku panna puslesid, lahendada ristsõnu ja nuputamismänge. Toimub joonistusvõistlus ja karaoke, õppida saab kokakoolis.

Sokos Hotel Viru personalijuht Maret Kaldmaa ütleb, et neil töötab hetkel ligi 250 töötajat ning töötajate lapsi vanuses kuni 14 eluaastat on 110. Kaldmaa sõnul korraldatakse ettevõttes jõulupidusid, kus töötajad osalevad koos peredega ning kus on lastele oma programm.

"Koos on tehtud ühismänge, lauldud, tantsitud, meisterdatud jõuluehteid ning kohapeal selgeks õpitud väike lavastus või eeskava, millega vanemaid üllatada." Samuti on jõuluvana alati lapsi meeles pidanud.

ASi Tallinna Vesi personali arendus- ja koolitusjuht Karin-Kitty Repsoni sõnul korraldab firma igal aastal töötajate lastele jõulupeo, kus paaritunnise koosviibimise vältel saavad lapsed nautida etendust, osaleda mõnes tegevuses või käia ekskursioonil põnevas, kuid lastepärases kohas. "Kohal on kindlasti ka jõuluvana või päkapikud, kes kingitusi jagavad ja salmi kuulavad," lisab Repson.

Ka suvepäevadel, millest töötajatel on võimalus osa võtta koos perega, on lastele omad võistlused, nt võidujooksud, joonistamisvõistlused ja ringmängud. Iga osavõtja saab ka väikese meene tubliduse eest.

Augusti lõpus toimub ASi Tallinna Vesi töötajate esimesse klassi minevatele lastele ranitsapidu. Peopaigaks on kooliminejatele olnud nii Nukuteater kui mängutoad. Kohapeal on külas käinud lasteteater, mängujuhtidena ametis olnud Pipi ja kloun.

Koos süüakse kooliminekutorti ning ürituse lõppedes saavad kooliminejad kingituseks selga ka uhked ja mugavad ranitsad.

Varasemaga võrreldes tellitakse meilt pidusid lastele firmadesse tunduvalt rohkem.

Tundub, et järjest enam peavad tööandjad tähtsaks lapsi ja perekonda.

Suurem osa firmade korraldatud lastepidudest korraldatakse jõulude ajal.

Meilt ei tellita eraldi ainult lastepidusid, vaid peod on sageli rohkem perepidude eesmärgiga, kus isa ja ema ka ennast hästi tunneksid ja saaksid lastega koos tegutseda ning lõbusalt aega veeta. Lastepeo tellinud firma peaks kindlasti arvestama sellega, kas soovitakse tellida täisteenust - toitlustus, peojuht ja kingitused - või soovitakse üürida ainult ruume.

Arvestada tuleks ka, kas lapsed on eelnevalt tuttavad või mitte, mis vanuses lapsed peost osa võtavad, kas peol on mingi läbiv teema, kas peole on seatud mingi eesmärk ja muud sarnased asjaolud.

Lastepidusid tellitakse päris palju. Enamik üritusi on hooajalised: vastlapäev, kevadpeod lasteasutustes, lastekaitsepäeva tähistamine, septembris kooliminek ja tarkusepäev ning jõulupeod. Populaarne on ka firmade suvepäevadel lasteala korraldamine ja sünnipäevadele lõbusate tegelaste tellimine. Lasteürituse hind sõltub laste hulgast, erinevatest vanusegruppidest, toimuva ürituse kaugusest Tallinnast, peo iseloomust ja stiilist ning ettevalmistuskuludest ja ajast.

Ürituse tellija peaks arvestama, et oleks ruumi, kus lastega trallitada ning lapsi ei surutaks tegelastega koos kusagile nurka.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt