ÄP fototoimetus • 7. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Transpordiuudised

Kohtumisel Tartu linnajuhtide ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja ASi Tallinna Lennujaam esindajate vahel lepiti kokku, et Tartu lennujaam peab hiljemalt aasta lõpuks regulaarlendude teenindamiseks valmis olema.

"Me ei saa garanteerida lendude alustamist selle aasta lõpuks, kuid me loome selleks kõik eeldused," ütles ministeeriumi transpordi asekantsler Eero Pärgmäe Tartu linnavalitsuses toimunud kohtumise järel.

Tema sõnul ei saa ministeerium ega AS Tallinna Lennujaam lennufirmadele öelda, millal ja kuhu lennata, sest need teevad oma lennuplaanid ise, kuid riik kohustub looma kõik tingimused selleks, et regulaarsed lennureisid võiksid alata juba käesoleva aasta lõpus.

Kohtumisel arutati ka Tartu lennujaama investeeringuid.

Tartu lennujaama renoveeritud lennuraja pikkus on 1850 meetrit ja see võimaldab seal maanduda ja õhku tõusta kuni 120kohalistel lennukitel.

30. märtsil kirjutasid Euroopa Liit ja USA alla avatud taeva lepingule, et kõrvaldada piirangud turult, mis hõlmab 60 protsenti maailma liiklusest.

Esimese viie aasta jooksul peaksid tarbijad saama sellest kasu 15 miljardi euro ulatuses ning lisaks võib eeldada 80 000 töökoha loomist Euroopa Liidus ja USAs, teatas Euroopa Komisjon.

Atlandi-ülesed reisid ei ole enam üksikute lennuettevõtjate tulus eelis. Nüüd saavad ELi ja USA lennuettevõtjad vabalt üksteise lennujaamadesse ning sealt muudesse sihtkohtadesse lennata.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt