ÄP fototoimetus • 8. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Dilemma soovitab

Helga NõuAtlex 2008240 lk

Helga Nõu maagilise realismi sugemetega humoorikas romaan, mida poes võib leida noortekirjanduse hulgast, sobib kirjaniku enda arvates kõigile, ja tal on õigus. Pärl värske Eesti kirjanduse seas ning haarav lugemine, mis ei lase raamatut käest panna enne, kui on teada, kuhu jäi hall kass ning kes pahategudes süüdi jääb ja kes pääseb. Soovitan kõigile vanusest ja soost hoolimata.

Nele Katvel

Kati MurutarKirjastus Eesti Päevaleht250 lk

Võrreldes Kati eelmise raamatuga "Viimnekuu", on "Eedeni aed" positiivsem. "Viimsekuu" lugemine tegi lausa haiget, kahju oli Katist ja samas ajas ka vihale, et peab ta siis oma elu nii keeruliseks elama, ahnitsema endale ülejõu palju lapsi ja loomi.

"Eedeni aias" on Kati küll endiselt rakkes, kuid füüsiliselt paremas vormis, nii et leiduvad ka mõned helged hetked. Liu rannas oleks nagu tänapäeva Vargamäe, ainult et Kati ei kutsu Krõõda kombel "heleda jaalega" hobuseid roostikust koju, vaid raadab hullemini kui Andres. Kati ise kõigub kahe vahet, suutmata otsustada, kas nähtud vaev ikka saab tasutud või mitte. Ühte asja tahaks küll öelda, mis raamatut lugedes hingele jäi: Kati, ära sõida kogu aeg magamata ja teadvusekaotuse piiril autoga!

Elo Odres

Lii UntKirjastus Eesti Ekspress168 lk

Nii on kaks naiskirjanikku neis raamatuis justkui igas inimeses peituvad kaks poolust. Igaüks otsustagu ise, kumb pool temas domineerib ja kumb sümpaatsem on. Kas igapäevane rabelemine või vaikne sisekaemus.

Elo Odres

Alexander McCall SmithVarrak352 lk Selle raamatuga püüdis kirjanik elustada 19. sajandi populaarset romaanide ajalehes järjejutuna avaldamise tava. Seetõttu on iga peatükk omaette väike novell. Eri peatükkides alustatud põnevatest tegevusliinidest jäävadki kahjuks mitmed õhku, sest raamat lõpeb väga äkitselt.

Raamatu parim osa on huvitavad karakterid, keda ühendab pealkirjas toodud elukoht. Viieaastane poiss, kellel tema üliambitsioonikas ema lapsepõlve nautida ei lase, rikka isa luuserist poeg, eneseimetlejast kaunismees, eneseotsingutel tütarlaps ja veel palju teisi.

Elo Odres

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt