Jaga lugu:

Kaasautorid

Akadeemia Nord psühholoogiaprofessor Voldemar Kolga (60) on lubanud sel aastal ilmuvate Dilemmade viimasele küljele kirjutada kolumni, mis annaks lugejale põhjust pärast ajakirja sulgemist natuke mõtiskleda. Igas kolumnis tuleb juttu mõnest psühholoogia suurest probleemist - inimese subjektiivsusest ja unikaalsusest, inimesest kui müütide ja tähenduste loojast, inimese suurusest ja väiklusest, tõeotsingutest ja eksimustest eluteel ning isiksuse muutumisest, millest põhjalikumalt saab lugeda professori äsja ilmunud raamatust "Mina metamorfoosid".

Kolga on oma ladusa sõnaseadmisoskuse ja intrigeerivate mõttekäikude tõttu hinnatud kolumnist. Teda võib pidada ka Eesti tuntuimaks meesfeministiks, ta on algatanud soo-uuringuid Eestis, kuulub Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse juhatusse. Ta on osalenud ELi meesuuringutes ja kirjutanud peatüki raamatusse "Men and Masculinities in Europe".

Modelliagentuuri Beatrice Mass Modelnet omanik on üks tuntumaid tähti Eesti seltskonnataevas. Lisaks sellele, et Beatrice (38) varustab moe-show'sid modellidega, tegutseb ta ise ka stilistina. Näiteid tema tööst leiate sellest numbrist lk 58-65. Ka Dilemma kaaneloo kangelannale annab viimase lihvi Beatrice.

Huvi stilistitöö vastu pärineb sellest ajast, kui Beatrice tegutses Itaalias ja mujal modellina. See nõudis oskust nutikalt riietuda, kuna igas riigis olid modellidele väga erinevad nõudmised nende stiili osas. Aastate jooksul kuuldud ohtrad komplimendid oma riietumisoskuse kohta ja pidevad küsimused, kes tema stilist on, andsid kaunitarile julguse asuda ka teisi stiliseerima.

Nüüdseks on Beatrice stilistitööd tihedamalt teinud viis aastat ja peab seda loomulikuks osaks modelliagentuuri juhtimisest. "Erinevalt modellindusest, saan ma stilistina ise määrata lõpptulemuse," ütleb Beatrice.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum