8. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Kuidas tänada kutse eest?

Kutse eest tänatakse juba sellega, et vastatakse kutsele. Vastuvõtult lahkudes tänatakse peoperemeest ja -naist suusõnaliselt kutse ja meeldiva peo eest. Võimaluse korral kirjutatakse tänusõnad külalisteraamatusse või jäetakse visiitkaart vastavale kandikule või lauale.

Väga kena on komme tänada võõrustajaid meeleoluka vastuvõtu eest kirjalikult mõne päeva pärast. Klassikaline tänukaart on parim, kuid tänapäeval sobib ka telefoni või e-posti teel tänusõnade edastamine.

Tänusõnade ütlemine peab olema sama lihtne ja loomulik kui teretamine. Peokorraldajatel, peremehel ja perenaisel, õhtujuhil, kokkadel ning teenindajatel on alati rõõm võtta vastu tänusõnu meeldiva õhtusöögi või vastuvõtu eest.

Ärge unustage, et on hea komme, kui restoranis einetades saadate tänutervituse kelneri kaudu ka kokale suurepäraselt valmistatud söögi eest.

Sünnipäevapeolt lahkudes või koduselt vastuvõtult tänage alati perenaist meeldivate roogade ja kaunilt kaetud peolaua eest. Ärilõunalt lahkudes tänage võõrustajat. Püstijalavastuvõtult lahkudes tänage peoperemeest meeldivalt veedetud aja eest.

Pidulikel lõuna- ja õhtusöökidel peetakse alati tänukõne. Tänukõne peab enamasti aukülaline või kõige lugupeetavam külaline. Tänukõne on lühike ja selle lõpetuseks tõstetakse tervitusklaas. Tänukõne peetakse üldjuhul desserdi või kohvi serveerimise juures.

Kui peate peolt lahkuma enne ametlikku lõppu ja Teil ei õnnestu võõrustajat tänada, on kõige lihtsam võimalus tänu avaldada oma visiitkaardi saatmine posti teel. Kaardi pöördele on sobilik vaba käega oma tänusõnad kirjutada.

Viisakas ja endast lugupidav inimene tänab alati ja naeratab sõbralikult isegi siis, kui ürituse või peokorralduse juures midagi häiris.

Täname Teid, et lugesite läbi meie kommentaari!

Autor: Anneli Joonas

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt