Anne Oja • 8. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Varingu tunnistajad: pidasime seda maavärinaks

Mõned meetrid varingu kohast rendib kauplusepinda ökopood Maa. Kaupluse juhataja Leevi Oder-Ani ütles, et oli õnnetuse päeval tööl ja mõtles esimese hooga, et maa väriseb. Sama ütles varingut lähedal asuvast bussipeatusest näinud vanem naine.

Betoon tuli seina küljest lahti ühe ropsuga. Osa ehitusmaterjalist sadas tänavale, kuid kurja juureks olnud paneel ripub siiamaani servapidi seina küljes. Praeguseks on varingu koht ümbritsetud metallist piirdeaia ning punase-valgetriibulise hoiatuslindiga.

Samas võivad uudistajad praegugi näha, kuidas järgmise betoonpaneeli ülemine serv oma algsest asukohast eemaldub. Paneel on fassaadist välja vajunud 10-15 sentimeetrit.

"Kuuldavasti tuleb sinna, kus varises, teine mängutuba," rääkis Evelin Peial maja teises küljes asuvast Kaluri mängutoast. "Võib-olla tekkis varing sellest, et seal hakati remonti tegema," jagas ta läbi pea vilksatanud mõtet.

Peiali sõnul rääkivat kohalik rahvas, et uue mängutoaga rendilepingu sõlminud maakler märganud kahtlast pragu juba mõnda aega tagasi ning informeerinud sellest ka majaomanikku. Majaomanik jätnud aga maakleri jutu tähelepanuta.

Eile saabus varingut kaema hulgaliselt uudistajaid. "Kas kaela pole veel kukkunud?" vahendas Oder-Ani tulijate esimest küsimust. Samas mõjus ootamatu sündmus ökokauplusele isegi hästi, sest tulijatest ei lahkunud keegi tühjade kätega.

"Juhtub, siis juhtub," ütles parasjagu ökokaupa soetanud näitleja Martin Veinmann.

Üks noor ema valmistus lapsevankrit räästa alla parkima. "Ärge seda küll tehke!" karjatas beebikaupade poe müüja ja aitas naise koos käruga uksest sisse.

Ökopoodi Maa pidava OÜ Loodusjõud juhatuse liige Mait Mikelsaar ütles, et praegu pole neil veel kästud välja kolida. "Kui see juhtub, jääb meil osa tulu saamata, kuid palgakulud vähemasti mõnda aega säilivad," rääkis ta.

"Pean juristiga rääkima," sõnas Mikelsaar. Kui varinguoht tuleneb puhtalt majaomaniku tegematajätmisest, kavatseb ta sunnitud kolimise eest kahjutasu nõuda.

Maja omanik, Esmar Kinnisvara OÜ juhataja Risto Mägi enne lehe trükkiminekut kommentaari ei andnud. Viimsi abivallavanema Jan Trei sõnul lubas Mägi kriisisituatsiooni kiiresti lahendada.

"See on tüüpiline selle seltskonna asjaajamine. Seal taga on legendaarne kinnisvaraärimees Toomas Tool, kes oma kinnisvarasse ei investeeri," rääkis Trei.

Vallavalitsus kavatseb hoone sentimeeterhaaval läbi uurida ja nõuda maja renoveerimist. Kui Esmar varisemisohtlikku hoonet kauplustest ei tühjenda, läheb omavalitsus kohtusse, lubas Trei.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt