Ärilause: eelista eestimaist, aga osta Läti kaupa!

Aili Sandre 09. aprill 2008, 11:06

Ütlemisi tänastest, 9. aprilli
ajalehtedest.

"Eelista eestimaist, aga osta Läti kaupa!" Saloberg OÜ kokk-konsultant Sven Azojan, kelle sõnul on toit Eestis kallim kui mujal Euroopas, Eesti Päevaleht.

"See klaperjaht, mis on Eesti ettevõtjate vastu läinud, on juba vähemalt aastast 2004," ärimees Urmas Sõõruma, oma kombijaama rajamisel siseinfo kasutamise süüdistusi tõrjudes, Eesti Päevaleht.

"Teema, et riigiettevõtete nõukogus võiksid olla inimesed, kellel on oma huvid samas sektoris, oli arutelu all küll. Aga siin pole mõtet temast (Sõõrumaast) rääkida, vaid sellest, kes teda nõukogu esimehe kohal hoidis," Reformierakonna juhtpoliitikuid Meelis Atonen vihjab endisele majandusministrile, Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele, Eesti Päevaleht.

"Riigil tasub praegu hoolimata majanduse madalseisust hoopis investeerida, sest ehitushinnad on langenud," konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing, Eesti Päevaleht.

"Keset kesklinna valitsevat kaost on lahendus nagu Tallinna uus vaikne elutuba," žürii üldhinnang kunstiakadeemia uue hoone konkursi võitnud tööle Art Plaza, Eesti Päevaleht.

"Paraku on pankade näol ikka veel tegemist "kukkuva noaga", mida tark investor püüdma ei lähe," kolumnist Villu Zirnask - pangad jäävad tema meelest veel mitmeks aastaks nõrgaks-, EPL Ärileht.

"Pole põhjust arvata, et üks kuupäev on halvem kui teised. Meie süsteemid ja seire töötavad ööpäev läbi," SEB infotehnoloogia valdkonna juht Ain Rasva, ei karda aprillisündmuste kordumist, Eesti Päevaleht.

"Poliitiline kapital on asi, mis rikneb peaaegu sama kiiresti kui kala," politoloog Rein Taagepera, Postimees.

"Majandus on nagu jalgratas: kogu aeg peab pedaale sõtkuma," Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas, Äripäev.

"Arvan, et eestlased on juhtide suhtes liiga skeptilised," Haapsalu Uksetehase osanik ja juht Ago Soomre, kommenteerides EASi tellitus uurimuse tulemusi, mille kohaselt vaid 15% töötajaist usub juhtide aususesse, Äripäev.

"...keskmine inimene ei taha maksta kinni seda, et üksikud saaksid poole öö ajal piima osta," Tallinna Kaubamaja juht Raul Puusepp, rääkides firma ühest kokkuhoiuvõimalusest - kaupluste lahtiolekuaja lühendamisest, Äripäev.

"Kui see aitaks negatiivset eelarvet, ma paneks ühe oma kuu palga mängu," majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Äripäev.

"Soome otsus loob peamiselt hea enesetunde. Kui mõne ettevõtte jalad kord piisavalt kannavad, võivad nad võimalust kasutada," Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni juht Toivo Kuldkepp Soome siseturu avanemisest Eesti vedajatele, Äripäev.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2008, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing