Põhjamaade Investeerimispanga liikmed tõstsid panga rolli võtmesektorites

09. aprill 2008, 17:08

Põhjamaade Investeerimispanga (NIB)
juhatajate nõukogu tõstis täna esile panga kui rahvusvahelise finantsasutuse
rolli nii NIB liikmesriikidest Põhjala ja Balti riikide kui ka laiemalt terve
Läänemere piirkonna jaoks.

NIB juhatajate nõukogu kinnitas aastakoosolekul panga 2007. majandusaasta aruande. NIB liikmesriigid saavad 2007. aasta eest dividende kokku 25 miljonit eurot, teatas pank.

Tallinnas toimunud juhatajate nõukogu neljandat aastakoosolekut juhatas Eesti rahandusminister Ivari Padar. Juhatajate nõukogu tõstis esile panga kui rahvusvahelise finantsasutuse rolli nii NIB liikmesriikidest Põhjala ja Balti riikide kui ka laiemalt terve Läänemere piirkonna jaoks.

NIB regiooniülene vaade ning põhjalik kogemus era- ja avaliku sektori finantseerimisel annab pangale hea võimaluse mängida suunavat rolli piirkonna integratsioonis ning arengus.

Juhatajate nõukogu avaldas rahuolu, et pank algatas hiljuti Läänemere ökoloogilise tasakaalu taastamise raamprogrammi (Baltic Sea Environment Financing Facility) summas 500 miljonit eurot ning kliimamuutustega kohanemise raamprogrammi Climate Change, Energy Efficiency and Renewable Energy Facility) summas 1 miljard eurot.

Nende ettevõtmistega hoiab pank kandvat rolli Läänemere tegevuskava elluviimisel kooskõlas HELCOMi ja liikmesriikidega pingutustega kliimamuutusega võitlemisel.

Juhatajate nõukogu hindas ka panga rolli Northern Dimensioni projektis osalemisel, eriti uue partnerluse käivitamisel transpordi ja logistika vallas.

NIBi on oma praeguse tegevusega head väljavaated olla väljaarendamisel oleva ELi Läänemere strateegia partnerinstitutsiooniks ning juhtivaks osaliseks. Juhatajate nõukogu kinnitas panga liikmesriikide toetust sellele.

Nõukogu tervitas NIB kontakte Euroopa Komisjoniga ja koostööd teiste piirkonnas tegutsevate rahvusvaheliste finantsinstitutsioonidega ning julgustas astuma samme koostöö süvendamiseks.

Liikmesriikide ministritest koosnev juhatajate nõukogu nimetas perioodiks 1. juuni 2008 kuni 31. mai 2009 uueks nõukogu esimeheks Norra rahandusministri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2008, 17:06
Otsi:

Ava täpsem otsing