Tõnis Oja • 9. aprill 2008
Jaga lugu:

Ekspress Grupi väärtus alla miljardi

Ekspress Grupi aktsia hind langes eile 2,65 protsendi võrra, 51,79 kroonile, mis teeb meediaettevõtte turuväärtuseks 983 miljonit krooni.

Ekspress Grupi 2007. aasta vahearuande bilansi kohaselt oli grupi varade väärtus kokku 1,7 miljardit krooni. Sellest miljard krooni moodustas grupi immateriaalne väärtus, millest omakorda moodustas 853 miljonit krooni möödunud aastal soetatud Delfi ning Maalehe immateriaalsed väärtused kokku. Delfi firmaväärtuseks hindas Ekspress Grupp 671,3 miljardit krooni eeldusel, et sel ja järgnevatel aastatel jätkub 30protsendiline käibe kasv.

Teisalt oli aga Ekspress Grupil möödunud aasta lõpu seisuga laenukohustusi kokku 941 miljoni krooni eest, millest 199 miljonit krooni tuleb maksta sel aastal, 709 miljonit krooni järgneva viie aasta jooksul.

Tuleb muidugi tunnistada, et Ekspress Grupi aktsia eilse hinnakukkumise taga (Ekspressi aktsia oli suurim kukkuja Tallinna börsil) on paljuski süüdi aktsia üliväike likviidsus ning ilmselt osaliselt ka Äripäeva peadirektor Igor Rõtov. Aktsiatega toimus 12 tehingut, mis andis kogukäibeks 86 tuhat krooni, neist suurima käive oli 30 000 krooni. Väikeste kauplemismahtude tulemusena alustas aktsia kauplemispäeva kuueprotsendilise tõusuga, millele järgnes 11protsendiline kukkumine. Enne börsipäeva algust riputas aripaev.ee aga avalehele Rõtovi kommentaari selle kohta, et reklaamiturg kahaneb sel aastal 10 protsenti. Usun, et keegi lähtus oma müügiotsuse tegemisel muuhulgas ka sellest artiklist. Üsna positiivselt alanud börsipäev lõppes taas, nagu viimasel ajal kombeks - langusega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas