ÄP fototoimetus • 9. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tehnoloogiauudised

USA õhujõudude küberjuhtimiskeskuses arendatakse kübersõjaks vajalikke võimeid nagu päringutega pommitamine, andmetega manipuleerimine ja süsteemide halvamine.

News.com vahendas, et ühe USA kindrali sõnul on plaanis selliseid üle interneti tehtavaid rünnakuid siduda füüsiliste rünnakutega. Üheks projekti eesmärgiks on ka Ühendriikide vastu tehtavate rünnakute tõrjumine filosoofiaga, et parim kaitse on rünnak.

2008. a kübersõjakonverentsil teatas projektiga seotud kindralleitnant Robert J. Elder Jr, et tegemist on kahe teraga mõõgaga, kuna kindlasti arendavad ka vaenlased selliseid meetmeid ja Ühendriigid võivad osutuda kõige haavatumaks just suure tehnikale toetumise tõttu. Lisaks on Ühendriikide sõjaväe IT tihti toetanud end ka firmade abile.

IBM hakkab esimese firmana Second Life'ga ühendatud eravirtuaalpiirkondi oma serverites hoidma.

News.com kirjutas, et projekt on praegu testimise faasis ja läheb täie pauguga käima nädalate pärast. See areng näitab eelkõige Second Life'i omanikfirma Linden Labi uut suunda.

Linden Lab pakub tarkvara ja teenuseid firmadele, kes tahavad kasutada Second Life'i keskkonna virtuaalmaailma telekonverentsideks ja meeskonnatööks pika maa tagant.

IBMi virtuaalsed kontoriruumid hakkavad reaalmaailmas asuma IBMi oma serveritel ja virtuaalmaailmas on need ruumid ligipääsetavad vaid IBMi töötajatele.

Praegu on rohkem kui 6000 IBMi töötajal virtuaalmaailmas graafiline esindaja ehk avatar.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt