Kümme kõige segasemat sekti

10. aprill 2008, 11:48

Miks usuvad mõned inimesed, et viimsepäeva
vastu aitab koopasse peitu ronimine või et nende jumalale teeb heameelt
mitmenaisepidamine või veel hullem, et taevase õndsuseni saab jõuda
massienesetapu abil? Selliseid veendumusi on raske seletada, samas on inimesed
läbi aegade allunud karismaatilistele juhtidele ning võtnud omaks nende
hullumeelseid ideid. Järgnevalt kirjeldame Live Science’i vahendusel kümmet
segast kultust.

1. Raeliitide sekt

Kui sa usud, et enamiku religioonide taga on tegelikult UFOd, et hinge ülekandmine on võimalik ja kloonimine on vahend reinkarnatsiooniks, võiksid kaaluda 1970. aastatel Prantsusmaal asutatud raeliitidega liikumist. 2003. aastal jõudis üks raeliit ajalehtedesse väitega, et kannab esimest kloonitud last. Hiljem selgus siiski, et tegemist oli pettusega.

2. Laevade kultus

Kui sa elad tänapäevasest ühiskonnast eraldatuna väikesel saarel oma metsiku suguharu keskel, võib tänapäevast tehnikat ning mundris inimesi täis laev näida tõelise taevailmutisena. On teada mitmeid väikseid saareühiskondi, kelle jaoks tehnoloogiliselt kõrgelt arenenud laevad on müstiline ilmutis ja isegi tõeline kultus. Mõned Vaikse ookeani lõunaosa saarte elanikud püüavad salapäraseid võõraid ligi meelitada rituaalsete puust relvaimitatsioonide ning rinnale joonistatud kirjaga „USA”.

3. Villa Baviera

Villa Baviera, endise nimega Colonia Dignidad, on Tšiilis asuv saksa immigrantide kommuun, mille moodustas 1961. aastal endine natsipartei liige Paul Schäfer Schneider. Koloonia liikmed on muust maailmast rangelt eraldatud ja peavad töötama põldudel. Inimõiguste kaitsjad on välja selgitanud, et Tšiili salapolitsei kasutas eraldatud kolooniat poliitvangide piinamislaagrina – salapolitsei juht ja Schneider olid head sõbrad. Kuigi seks oli koloonias keelatud, on sekti juht nüüdseks süüdi mõistetud 26 koloonias elava lapse ahistamises.

4. Päikesetempli ordu

Belglasest usuliider ja neonats Luc Jouret asutas sekti 1984. aastal kristluse sildi all, nimetades seda Kristuse ja templirüütlite teiseks tulemiseks. Jouret ja teised juhid ohverdasid 1994. aastal lapse, keda nad nimetasid antikristuseks. Mõned päevad hiljem sooritas ta koos tosina järgijaga enesetapu. Prantslased peavad seda organisatsiooni tänapäeval kuritegelikuks.

5. Bhagwan Shree Rajneeshi kogudused

India müstik Bhagwan Shree Rajneesh asutas Oregonis 1980. aastatel mitmeid kultuslinnu – kummalisel kombel olid kommuunid täis Rolls Royce’i autosid. Shree mürgitas väidetavalt 1984. aastal sadu inimesi salmonellabakteriga, et kallutada kohalikke valimisi oma sekti kasuks. Seda peetakse esimeseks bioterroriaktiks USAs.

Kümme kõige segasemat sekti. II osa

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2008, 11:54
Otsi:

Ava täpsem otsing