Kümme kõige segasemat sekti. II osa

10. aprill 2008, 12:44

6. Taavetlaste sekt

Seitsmenda päeva adventistide kiriku peamiseks lahuks peetav taavetlaste sekt on tuntud 1993. aastal Texases Wacos toimunud FBI haarangu poolest. FBI otsustas sekti liidri tulirelvade omamise tõttu vahistada, millest sai alguse 51 päeva kestnud piiramine. Piiramine lõppes ametivõimude pealetungiga. See päädis massienesetapuga, kus surma läks 76 inimest, nende hulgas 21 last.

7. Mansoni Perekond

Vanglas kitarrimängu õppinud Charles Manson moodustas oma kurikuulsa kurjategijatest koosneva „Perekonna” 1968. aastal. Manson uskus, et 1968. aastal toimub mustade ja valgete vahel apokalüptiline rassisõda, mille järel tema kommuun asuks uut maailma juhtima. Kui selgus, et sõda siiski ei tule, korraldas Manson oma järgijatega rea mõrvu eesmärgiga „näidata mustadele, kuidas asi käib”. Suurte ideede varjus laskid Manson tegelikult tappa aga oma isiklike vaenlasi - ohvriteks osutusid inimesed, kes polnud Mansoni muusikalisele karjäärile kaasa aidanud.

8. Taevavärava sekt

Marshall Applewhite’i juhitud Taevavärava sekti liikmed uskusid, et Maa ja kõik selle peal asuv läheb peagi „ümbertöötlemisele”, seega on peagi käes aeg siit lahkuda. 1997. aasta märtsis Maast möödunud Hale-Bopp komeet oli neile märgiks, et lahkumise aeg on käes – usutavasti pidi komeedile järgnema lendav taldrik, mis sekti liikmed paremasse maailma viib. 39 sekti liiget, nende hulgas ka Applewhite, mürgitasid ennast California villas, kandes Nike’i tossusid ning käepaelu, kuhu oli kirjutatud „Taevavärava lahkumistiim”.

9. Aum Shinrikyo

1980. aastate keskpaigas asutatud sekt Aum Shinrikyo on kuulus Tokyo metroo ründamise eest 1995. aastal mürgise gaasi sariiniga, mille käigus tapeti 12 inimest, tervisekahjustusi saanuid oli 5000. Kultuse usulised veendumused on segu erinevate usundite destruktiivsetest külgedest, osad liikmed aga soovisid lihtsalt võidelda Jaapani materialismiga.

10. Rahva Tempel

Reverend Jim Jones asutas Rahva Templi, et aidata kodutuid, töötuid ja haigeid inimesi kõigist rassidest, kuid endised liikmed on kinnitanud rühmas toimuvat kuritarvitamist. Et oma sekti põhjalikumast uurimisest säästa, asutas Jones koloonia Guajaana džunglites, kuhu ta lootis ehitada troopilise utoopiaühiskonna. Kui aga ametivõimud koos ajakirjanikega kommuuni külastasid, et selgitada kuritarvitamiskahtluste tagamaid, lasti nad maha. Pärast seda sooritasid 913 kommuuniliiget mürki juues massienesetapu.

Kümme kõige segasemat sekti. I osa

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2008, 12:42
Otsi:

Ava täpsem otsing