10. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Edu tagab pingutamine

Marie huvi tantsimise vastu sai alguse sellest, kui ema pani talle pähe idee, et ta võiks trenni minna, soovitavalt tantsima. Marie oli sellest vaimustuses ning läks kohe vooluga kaasa. Esimene tantsustiil, mida Marie proovis, oli show-tants, sellele järgnes funky, mis hiljem hip-hopiks muudeti.

"Mida aeg edasi, seda rohkem see stiil mulle meeldib, kuna selles on nii palju karismat ja iseloomu ning just see eristab hip- hopi kõigist teistest tantsustiilidest. Muidugi tahaks vahel mõne naiselikuma tantsuga tegeleda, ent hip-hopist ei saa ma siiski üle ega ümber," ütles ta.

Trenni teeb Marie kaks korda nädalas. Kindlat sihti, kuhu ta tantsimisega jõuda tahab, tal hetkel ei ole. "Ma tantsin sellepärast, et see meeldib mulle. Arvan, et kui kuskile jõudma peaksin, siis see tuleb iseenesest," rääkis ta.

Trenniga seonduvateks kuludeks on kuumaks ning trenniriided, mis Marie sõnul on üpris soliidne summa. Võistlustel neiu veel käinud pole, kuid tahaks seda kindlasti teha.

Hip-hop tantsuga tegelevate noorte taset Eestis hindab Marie suhteliselt tugevaks, kuna noorte huvi selle vastu on suur ning tantsijad pingutavad väga, mida neiu sõnul näitavad ka nende head ja väga head tulemused välismaistel võistlustel.

"Kahjuks toimub Eestis aga hip-hopi tantsijate jaoks väga vähe võistlusi ning üldse jääb puudu üritustest, kus oma annet näidata," arvas ta. Võimalused sel alal tippujõudmiseks on Marie sõnul aga päris suured, kui ainult ise pingutada viitsitakse.

"Tantsimise juures on see hea, et pole tähtsust, mis soost või kui vana sa oled, mis rassi kuulud või kust riigist tuled - tants on tants ja seda hinnatakse selle järgi, kui hästi seda oskad," mainis ta. Peamine ongi edu saavutamiseks tema sõnul pingutada ja silmi lahti hoida.

Autor: Katharina Toomemets

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt