ÄP fototoimetus • 10. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Oli alkohol, nüüd sõtta kasiinodega

Järgmised kohalike omavalitsuste valimised on poolteise aasta pärast ja Tallinna keskerakondlik linnavõim soovib oma valijatele meelde jääda. Seda eesmärki teenib ka alustatud kasiinosõda.

Linnavalitsus esitab kasiinoärimeestele ultimaatumi: kui sa tahad, et sinu kasiino hasartmänguluba pikendataks, sule mõni teine kasiino; kui sa tahad avada uut mängukohta, pead sa sulgema kaks vana mängukohta.

Mängureeglid oleksid justkui selged: iga linnavalitsuses kooskõlastatud toiminguga peab kasiinode arv ühe võrra vähenema.

Äripäeva toimetuse arvates on linnavalitsus loomas vägagi korruptsiooniohtlikku olukorda, kuna minnakse avalikult diilitamise peale.

Otsustusõigus on poliitikute käes, mis avab soodsama pinnase käsi-peseb-kätt tegevuseks.

Tundub, et Tallinna keskerakondlik linnavõim soovib iga hinna eest minna mingi teemaga ajalukku, et hiljem valijate ees vastu rinda trummeldada.

Meenutame, et eelmise aasta sügisel lahvatas Kristiine Prisma Peremarketi alkoholiskandaal. Pärast kaht kuud intsidendi marineerimist linnaosa valitsuses ootamatult ärgati: linnavõim tahtis Prisma Peremarketi alkoholimüügi loa ära võtta.

See aga ei õnnestunud, sest kohus pidas karistusmeedet ebaproportsionaalselt karmiks.

Arvame, et Tallinna linnavalitsus tegi sellest omad järeldused, et alkoholi müügiga ei tasu siiski jamada, see on liiga kõva pähkel. Piisab, kui kehtib alkoholi müügipiirang kaheksast kaheksani. Võimalik, et avaliku arvamuse hukkamõist pole alkoholimüügi suhtes piisavalt tugev.

Kiiresti otsustati vahetada hobust, millele mängida - kasiinod! Tõenäoliselt on avaliku arvamuse hukkamõist kasiinode suhtes teravam kui alkoholi vastu.

Ent siingi on tulekul kohtuasjad. Kasiinoärimeestele ei mahu pähe, kuidas saab nn kasiinokomisjon kehtestada enda väljamõeldud reegli ja sundida sulgema seni tegutsevaid kasiinosid.

Hoolimata sellest, mida kohus otsustab, saab linnavõim ikkagi kasiinosid muudes asjades peedistada - ei anna näiteks ehitusluba. Ja asjad endiselt ei liigu.

Ei maksa arvata, et Äripäeva toimetus tunneb kasiinoärimeestele kaasa - vaba ettevõtluse raames on nad valinud ala, mis toob klientidele rohkem õnnetust kaela, kui naeratab õnn.

Aga me ei tunne ka linnavalitsusele kaasa, kui see peaks kasiinodega hambad murdma. Liiga voluntaristlik - kui kasutada nõuka-aegset kõnepruuki - on see võitlus.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt