Kaheksa riigiasutust saatsid õigel ajal oma kokkuhoiuplaanid

11. aprill 2008, 14:56

Rahandusministeeriumile saatsid õigeaegselt
neljapäeva õhtul kella 17.00 oma kärpimisettepanekud 2008. aasta eelarvest
kaheksa valitsusasutust.

Ettepanekud jõudsid tähtaegselt kohale riigikantseleist, justiits-, keskkonna-, põllumajandus-, rahandus-, sotsiaal- ning välisministeeriumist, samuti siseministeeriumi julgeolekuvaldkonnast.

Tänase päeva seisuga on lisandunud veel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, siseministeeriumi ning kultuuriministeeriumi regionaalvaldkonna ettepanekud.

Saadud materjalide põhjal on võimalik esialgse analüüsi põhjalt öelda, et kolme valitsusasutuse (riigikantselei, rahandusministeeriumi ja välisministeeriumi) esitatud ettepanekud vastasid kokkulepitud ulatusele. Ka justiitsministeerium esitas kärbete ettepanekud kokkulepitud mahus, ent sisuanalüüsi käigus selgitatakse, kas kokkuhoiu kohad on leitud valitsussektori tasakaaluarvestust mõjutavatest kuludest.

Rahandusministeerium tunnustab neid valitsusasutusi, kes jõudsid õigeaegselt ja õiges mahus kärbete osas ettepanekud saata.

Praeguseks hetkeks ei ole kärpimisettepanekuid esitanud haridus- ja teadusministeerium. Kaitseministeerium esitas oma kirjaliku poliitilise seisukoha.

Rahandusministeeriumi ülevaade ministeeriumide esialgsetest kärpimisettepanekutest koostatakse valitsuskabinetile 17. aprilliks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. April 2008, 14:55
Otsi:

Ava täpsem otsing