BÖRS: Tallinna börsi indeks sel nädalal alla 600?

14. aprill 2008, 15:35

Tallinnas valati ka täna börsipisaraid –
OMXT indeksilt hööveldati järjekordset 1,05%, mille tulemusena aktsiate
liikumist kajastav näitaja jõudis 614,89 tasemele. Selliste meeleolude jätkudes
võime juba sel nädalal indeksi esimeseks numbriks kirjutada “viis”.

Viimased kaks aprilli alguse börsinädalat on möödunud sarnaselt – neli päeva langust ja üks päev tõusu. Ka seda nädalat alustati kukkumisega, kuna negatiivsed meeleolud on maailmas taas võimust võtmas. Maailmamajanduse südame USA ettevõtted avaldavad järjest pettumust valmistavaid tulemusi. Kui trend jätkub, on naiivne ka turgude suunamuutust oodata. Tallinna börs ei saa sel nädalal veel võimalikku jõudu ammutada ka kohalike ettevõtete tulemustest, mistõttu võib uskuda, et meie kodubörs jääb vähemal või rohkemal määral mujal toimuvate liikumiste meelevalda.

Uude satta jõudmiseks peaks Tallinna börsipeegel tagasi andma veidi vähem kui 2,5%, mis on küll korralik väljakutse, kuid kindlasti mitte võimatu. Indeksi allaliikumine sõltub eelkõige Eesti Telekomi, Tallinki ja Olympic EG aktsiate käitumisest – kui esimene näitab tavapäraselt väikest liikumist, siis viimased kaks on üldjuhul enamaks võimelised. Nii kaotas Olympic EG täna näiteks üle kolmemiljonilise käibega 1,84% turuväärtusest ja Tallink 1,25%.

Väikese käibega osteti ainukestana üles Baltika ja Silvano FG. Järgmisel esmaspäeval tulemused avaldav Norma aktsia hind jäi viimaste aegade aktiivsust arvestades korraliku käibega muutumatuks. Seega ei ole praeguse seisuga näha, et miski optimismi vähemalt sel nädalal Tallinna börsile tagasi tooks.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2008, 15:39
Otsi:

Ava täpsem otsing