BÖRS: uus globaalne pessimismilaine

14. aprill 2008, 11:32

Aktsiad alustasid Aasias uut börsinädalat
sügava langusega. Väärtpaberite hinnad on tagasi andnud ka Euroopas.

Negatiivsust külvab Royal Philips Electronicsi 75%-line kasumi kukkumine ja suure seitsmiku (G7) rahandusministrite teade, et globaalmajanduse väljavaated on nõrgenenud.

Euroopa suurim tarbeelektroonikatootja Philips teenis esimeses kvartalis kasumiks 219 miljonit eurot, aasta varem näidati aga tänu erakorralisele suurkasumile 875 miljoni euro suurust numbrit. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid kasumiks 276 miljonit eurot. Philipsi aktsia on seepeale pea kolm protsenti tagasi andnud. “Philipsi sellised tulemused ei sisenda just kindlust,” märkis CMC Marketsi kaupleja Matthew Buckland. “Eriti arvestades ka G7 muret globaalse kasvu pärast,” lisas ta.

G7 rahandusministrite hinnangul finantstugude kahjumid jätkuvad. Ministrid alandasid oma kaks kuud tagasi tehtud ootusi, öeldes, et majandus on langusohus.

Jaapani Nikkei 225 ja Hongkongi börsipeegel Hang Seng kukkusid üle 3 protsendi, Hiina CSI 300 aga koguni üle kuue protsendi, Prantsusmaa, Saksamaa ja Ühendkuningriikide indeksid on praeguseks tagasi andnud alla ühe protsendi.

Lõppenud nädala viimase börsipäeva USAs vedas korralikku miinusesse General Electric, kes avaldas oodatust nõrgemad majandustulemused. Nii Dow Jonesi tööstuskeskmine kui Nasdaq kukkusid üle kahe protsendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 08:23
Otsi:

Ava täpsem otsing