President Ilves: Iirimaa on Eestile eeskujuks

Hille Tressum 14. aprill 2008, 15:38

Iirimaal riigivisiidil viibiv president
Toomas Hendrik Ilves nimetas tänasel kohtumisel Iirimaa presidendiga Mary
McAleese’i ja dr. Martin McAleese’iga iirimaad Eesti eeskujuks, kuidas euroliidu
abiga arengule kiirust lisada.

„Eesti on alati tunnetanud tugevat kultuurilist lähedust Iirimaaga. Meil on Euroopa Liidus paljudes valdkondades sarnased eesmärgid, eeskätt Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel, Euroopa konkurentsivõime tagamisel maailmas, energia ja kliima küsimustes,” ütles president kohtumisel.

President Ilvese sõnul on Iirimaa olnud Eestile eeskujuks kui riik, kes on suutnud Euroopa Liidu liikmelisust edukalt kasutada oma arengu kiirendamiseks.

„Enne ühinemist oodati Eestis liikmelisuselt eelkõige kiire majanduskasvu jätkumist,” rääkis president. See ootus on tema sõnul paljuski täitunud ning Eesti rahvas tunnetab üha enam liitumise positiivset mõju ühiskonna arengule, mille väljenduseks on kasvav toetus Euroopa Liidule. „Nii-öelda täisliikmelisusest on meil puudu veel vaid täielik tööjõu vaba liikumine ja ühisraha euro kasutuselevõtt,” märkis Ilves.

Iirimaal riigivisiidil viibiv president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kohtusid täna Iirimaa presidendi Mary McAleese’i ja dr. Martin McAleese’iga, kellega arutati kahepoolsete suhete ja Euroopa Liidu küsimusi.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2008, 21:18
Otsi:

Ava täpsem otsing