BÖRS: fookus kandumas tulemustele

15. aprill 2008, 15:37

Tallinna börs veeti täna taas veidi
allapoole – indeks kaotas 0,09%, kusjuures valdav enamus käibest tuli järgmisel
nädalal tulemused avaldavate Baltika, Eesti Telekomi ja Norma aktsiatega tehtud
tehingutest.


Börsi kogukäibeks kaubeldi viimaste päevade üks paremaid 17,5 miljonit krooni. Baltika aktsia kaotas pärast 7,4 miljonilist aktsiavahetust 2,08% oma eelmisest sulgemishinnast. Eesti Telekom kosus aga viiemiljonilise käibe juures 0,40% ning Norma kergitati pärast 2,5 miljoni väärtuses tehtuid tehinguid 0,99%.

Kui Eesti Telekomi figureerimine käibetopis ei pane tõneäoliselt kedagi imestama, siis Baltika ja Norma tehinguaktiivsus on mõnevõrra harukordsem. Tegelikult on aktiivsuse tõusu märgata eelkõige 3. aprillist – kui sel aastal on kaubeldud päevas keskmiselt umbes 41 000 Baltika aktsiaga, siis viimase üheksa börsipäeva keskmine kaubeldud aktsiate arv on kaks korda suurem.

Vähemal määral on viimastel päevadel aktiviseerunud Norma aktsiatega kauplemine. Samas ei ole nimetatud ettevõtete aktsiate hinnad aprilli algusest oluliselt muutunud, mistõttu ei saa ka konkreetselt öelda, mis suunas investorid valdavalt panustavad.

Teisalt arvestades pikemaajalist aktsiatrendi, Baltika avaldatud kuumüügi tulemusi ning jätkuvat väga väikeseks kistud puhaskasumimarginaali, võiks arvata, et midagi eriti positiivset järgmise nädala neljapäeval avalikustatavatest esimese kvartali tulemustest oodata ei ole. Norma on selles suhtes paremas olukorras – neljanda kvartali finantsnumbrid olid head ning aktsia hinda on tugevalt toetamas bilansis laiutav suur sularahahunnik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2008, 15:35
Otsi:

Ava täpsem otsing