Toila sanatoorium: vene turist on rikkam

Hille Tressum 15. aprill 2008, 15:48

Toila sanatooriumi müügijuhi Krista
Tehtvere sõnul on nii soomlaste kui ka venelaste osakaal majutusettevõttes
suurenenud. Tema sõnul on vene turist rikkam ja kulutab sanatooriumis viibides
tunduvalt rohkem raha kui soomlane.

Statistikaameti andmete põhjal selgus, et tänavu veebruaris on välisturistide osakaal majutusasutustes võrreldes mullu veebruariga kasvanud 7000 turisti võrra.

Toila sanatooriumi müügijuhi Krista Tehtvere sõnul on Vene ja Soome turistide osakaal majutusasutuses tõepoolest suurenenud. Venemaalt tulevale turismile on kaasa aidanud Schengeni viisaruumiga liitumine.

Soome turistide arvu suurenemist seletab müügijuht aga hea reklaamiga. „Soome turisteide arv on tõepoolest kasvanud. See on vast tingitud sellest, et osalesime esimest korda Soomes toimunud Matkamessil oma stendiga. Vene turistid on meil aga alati käinud ning seoses Schengeniga on siiatulek neile mõnevõrra lihtsamaks muutunud,“ põhjendas Tehtvere.

Müügijuhi sõnul on Vene turist rikkam kui Soome turist.

„Vene turist on rikkam. Siin olles kulutab ta tunduvalt rohkem raha kui mõni teine. Soomlane aga tahab, et kõik teenused oleks hinna sees, kuid eks inimesele endale vajalikud protseduurid saavad ikka tehtud,“ kirjeldas naine kahe rahvuse eripära.

Statistikaameti andmeil on viimase aastaga kahanenud Rootsi turistide osakaal ligi veerandi võrra. Toila sanatooriumi müügijuhi sõnul aga ei ole Toilas kunagi palju rootslasi käinud

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 13:11
Otsi:

Ava täpsem otsing