Linn kahtlustab suuri prügivedajaid kokkumängus

Anne Oja 16. aprill 2008, 00:00

Eesti Päevaleht kirjutas eile, et Tallinn on hanke võitja väljakuulutamise peatanud ja pöördub olukorra lahendamiseks ilmselt konkurentsiametisse.

Cleanaway juht Argo Luude ütles aripaev.ee-le, et kui konkurentsiamet tahab Cleanaway ja Ragn-Sellsi väidetavat kartellilepet uurida, siis tulgu ja uurigu, karta tal midagi polevat. "Jõudu ja edu, kätt me ette panna ei saa. Otsigu meie kontor läbi, kui seda vajalikuks peavad," vastas Luude küsimusele, kui suureks peab ta ohtu, et konkurentsiamet kasutab Eesti seadustega antud võimalust kartellikahtlusega ettevõtete läbiotsimiseks.

Luude ütles, et Cleanaway tekkinud kära summutamiseks midagi ette võtta ei kavatse. "See on umbes nii, et üks ütleb (ajalehe veergudel - toim), et oled pedofiil ja teine ütleb, et ei ole." Luude avaldas samas kahtlust, kas Eesti Päevalehes ilmunud artikkel on piisav põhjus, et konkurentsiamet kartelliuurimise käivitaks.

"Antud juhul on küll tõesti tegu juhusega. Kulud on meil sarnased," rääkis Luude.

Luude sõnul kasutas Mustamäe konkursil suurvedajatega samasugust pakkumisstrateegiat ka kolmas jäätmeveofirma Adelan Prügiveod OÜ. Võimaliku kartelliosalisena pole seda firmat kordagi mainitud. Adelan Prügiveod teemat kommenteerida ei soovinud.

Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg ütles, et Mustamäe jäätmeveo konkursi tingimused eeldasid võidupakkujalt matemaatilis-psühholoogilist lähenemist. "Mustamäe pakkumiste eelõhtul selgus, et ristsubsideerimine on lubatud ja arvestatakse kogu projekti lõpphinda. Ainuke võimalus oli nulli ja miinuste pakkumisega kaasa minna," ütles Remmelg.

"Eks see ole õppetund meile kõigile," ütles Remmelg konkursside tühistamise kohta. Ta lisas, et nüüd tuleb Tallinna linnal välja töötada uued tingimused ning korraldada uus konkurss.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing