Silvia Kruusmaa • 16. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

IT-uuenduse tõttu jäävad võlateated Krediidiinfost välja

"Omal ajal tehti maksehäireregister selleks, et teenindada liisinguid ja pankasid. Nüüd teeme oma IT-süsteemi niimoodi ümber, et saaksime korralikult teenindada ka tavalisi ettevõtteid. Võtsime vastu otsuse, et seni, kuni meie programmvara pole korras, me liitumisi ei tee," ütles Jäger.

"Liitujate arv on suhteliselt suur, iga päev ikka mõni. Kuus kokku 40-60 klienti," tõi Jäger välja ettevõtjate hulga, kes praegu maksehäiretest teatada ei saa.

"Aga nõudeid on ühel ettevõttel siiski vaid 1-2 ehk see ei tähenda, et neid oleks kohutavalt juurde tulnud," rääkis Jäger aripaev.ee-le.

Jägeri sõnul ei ole kasvanud taotluste hulk otseselt põhjus, miks praegu uusi liitujaid vastu ei võeta. Samas on see põhjus, mis otsustati hakata IT-süsteemi ümber tegema.

Uus süsteem peaks töökorras olema septembris. Kui süsteem on valmis, siis teavitatakse ettevõtjaid, kes soovisid vahepeal liituda.

Jägeri sõnul ei jää Krediidiinfo ilma suurest infohulgast. "Hästi väike on info, mis praegu ei jõua meieni. See on 0,01 protsenti, mitte rohkem," leidis Jäger.

Krediidiinfo soovitab maksehäirete esitajatel ühendust võtta inkassofirmadega. "Inkassofirma saab menetluse käigus maksehäire registreerida. Sel juhul võib maksehäire jõuda Krediidiinfo baasi inkassomenetluse kaudu, mis võtab küll mõnevõrra kauem aega," selgitas Jäger teisi võimalusi.

Julianus Inkasso nõukogu liikme Jaanus Laidvee sõnul võib see, et Krediidiinfosse ei saa ajutiselt äripartnerite maksehäiretest teatada, tuua inimesed kiiremini inkassofirma juurde.

"Teatud juhtudel on see kindlasti nii, aga statistikat see ei muuda. Mõned kliendid käituvad tõesti nii, et esmalt pöörduvad Krediidiinfosse ja kui see ei aita, siis pöörduvad meie poole. Kui mõneks ajaks on see võimalus neil ära lõigatud, siis on inkasso neile kohe esimene variant," rääkis Laidvee.

Laidvee sõnul on kasvanud nii eraisikutest kui ka ettevõtjatest võlgnike arv. "Väga suurt kasvu ei ole - 10-20 protsenti, kui võrrelda aastataguse ajaga. Kordades kasvu pole. Võlgnike arvu kasv algas eelmise aasta viimases kvartalis," kommentaaris ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt