Tarvo Vaarmets • 16. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kolm sõpra - dollar, nafta ja kuld

Kulla hind rühkis eile Londonis juba teist päeva järjest ülespoole, kuna dollar kukkus euro vastu rekordmadalale ja toornafta hind kerkis kõigi aegade tippu. Investorid otsivad kullas kaitset inflatsiooni vastu.

Eile pärastlõunaks tõusid kullafutuurid 938 dollarini untsist. Kollane metall jõudis kõrgtasemele aga 17. märtsil, mil ühe untsi kulla eest tuli välja käia 1032,70 dollarit.

"Majanduskliima on kulla jaoks jätkuvalt väga positiivne," kommenteeris Barclays Capitali analüütik Suki Cooper Bloombergile. "Naftahinnad on jõudnud rekordini ja dollar maksab vähem kui kunagi varem. Turul on mure inflatsiooni pärast," lisas ta. Cooperi hinnangul võib kulla teise kvartali keskmiseks untsihinnaks kujuneda 970 dollarit. Aasta esimese kolme kuu keskmine untsihind oli 922,46 dollarit.

Teisalt on märtsi keskel nafta ja dollariga uusi rekordeid teinud kulla hind seekord esimeste liikumistele alla jäänud. "Kulla tootluse puudujääk võib olla signaal, et investorid hakkavad nägema dollari nõrgenemise lõppu," märkis UBSi analüütik John Reade oma eilses aruandes.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt