Pühapäev kunsti ja muusikaga

Mari Hiiemäe 18. aprill 2008, 00:00

Kunsti ja muusika pühapäevaks ristitud neliküritus saab alguse Niguliste muuseum-kontserdisaalist, päeva jooksul jõuab muusika veel ka Tallinna Kunstihoonesse, Rotermanni soolalattu ning Kumu kunstimuuseumisse.

Džässipühapäeva alustab East-West Quartet, mille vaimseks juhiks on Eestis resideeruv USA löökpillimängija Brian Melvin. Eksootilise maiguga kontsert seob kokku ida- ja lääne muusikatraditsioonid. Publik kuuleb noppeid India ning Aafrika rütmidest, mis on saanud värve ja mõjutusi kaasaegsest džässist. Lisaks mitmekesisele löökpillivalikule lisavad muusikale meloodilisemat kõlavärvi akustiline kitarr ja sitar.

Kell kaks päeval muutub kontserdipaigaks Tallinna Kunstihoone, kus annab kontserdi eksperimentaalne kollektiiv Estonian Guitar Octet. Ühisprojektis mängib pille kaheksa kitarristi, mitmekihilise helidemöllu suunamiseks kasutavad esitajad ka live-elektroonikat. Jaak Sooääre juhitava kitarribändi ühislooming põhineb suuresti improvisatsioonil. Lõpptulemus on sütitavalt intensiivne ja põnev.

Märksa rahumeelsemat elamust pakub kell neli algav kontsert Raivo Tafenau ning Meelis Vindi duo esituses. Nende muusikute koosmäng on mõtisklev ning tekitab meditatiivseid meeleolusid. Laval on kaks pilli - bassklarnet ning saksofon, mille kume kõlavärv kutsub jälgima ning süvenema.

Intelligentse kõrvaga kuulajale loodud muusika on mõeldud küll üllatama, kuid mitte šokeerima.

Kunsti ja muusika pühapäeva lõpetab Eesti lauljatari Kelli Uustani plaadiesitlus Kumu auditooriumis. Kumus hakkab kõlama muusika, mis on hoolikalt läbikomponeeritud ning süsteemne. Põhiliini kannab laul ning olgugi, et tegemist pole lihtsakoelise ajaviitemuusikaga, on seda ometi hea ning kerge kuulata. Päeva lõpetuseks sobib Uustani maitsekas vokaaldžäss suurepäraselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing