BÖRS: sihikule võeti Tallink

18. aprill 2008, 15:43

Tallinna börsi keskmes oli täna oodatult
eile pigem kehvemapoolsed teise kvartali tulemused avaldanud Tallink, mille
aktsia kukkumine veebruaris tehtud kõigi aegade põhja vedas 0,42%-lisse
miinusesse ka börsiindeksi.

Laevakonsterni väärtpaber andis päeva suurima käibega tagasi 2,5% oma väärtusest ja jõudis taas tasemeni 12,2 krooni, mis märgiti kauplemisajaloo madalaimaks tasemeks ka selle aasta 11. veebruaril. Kui veidi üle kümnendiku ehk 2,74 miljardini kasvatatud käibega võiks investorid üsnagi rahul olla, siis mullusega samasse auku kukkunud 0,11miljardiline kahjum tundus veidi liig.

Kui esimese kvartali kasumi hööveldas nullilähedaseks uue broneerimissüsteemi integreerimine, siis eile avaldatud kahjumi põhjuseks oli ettevõtte teatel eelkõige kütusekulu hoogne kasv, samuti intressikulu suurenemine. Uusi rekordeid püüdva naftahinna taustal suurenes Tallinki kütusekulu 297 miljoni krooni võrra, ülespoole rühkiv laenuintress viis ettevõtte finantskulud aga 148,6 miljoni krooni jagu kõrgemaks. See on ka koht, millel Tallinki aktsionärid ja investeermismõtteid heietavad investorid peaks silma peal hoidma – nafta hinna ja Euribori liikumine. Võib uskuda, et viimane mõjutab 12,5 miljardi krooni suuruse pikaajaliste laenude omanikku üsna märgatavalt. Seega oleks musta kulla hinna ja intressimäärade alanemine ainult vesi Tallinki veskile.

Positiivsete trendide poole pealt on Tallink aga suurendamas reisijate arvu, seda eelkõige Tallinna ja Helsingi liinil ning siia võiks hoogu juurde anda ka äsja kätte saadud uus laev Superstar. Teine positiivne külg on madalale müüdud aktsia hind. Viimast mõjutavad ühelt poolt ettevõtte tulemused ja teiselt poolt ka suure rahaga fondide arvamus siinse piirkonna majanduslikust tervisest. Kui esimesed võiks eeldatavalt tasapisi paranema hakata, siis teise paranemisega läheb ehk rohkem aega.

Tallinki kõrval säras Silvano Fashion Groupi aktsia, mille hind tõusis korraliku käibega ja ülevõtuspekulatsioonide najal tervelt 4,55%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. April 2008, 16:34
Otsi:

Ava täpsem otsing