Tammemäe käed ei sügele Tivoli projekti alustama

Silvia Kruusmaa 21. aprill 2008, 00:00

Ettevõtte juht Aare Tammemäe usub kindlalt, et 605 korterile on Tallinnas võimalik ostjad leida.

"Võlurid me ei ole ja me ei tee midagi sellist, mida varem pole tehtud," rääkis Tammemäe. "Inimesed tahavad ju oma elujärge parandada. Muidugi ei taha kõik elada korteris ja kesklinnas, aga on neid, kes tahavad."

Tammemäe sõnul on loodava elukvartali tugevateks külgedeks asukoht ja läbimõeldud lahendus. "Peab arvestama võimalike ostjate kõiki vajadusi," ütles ta.

Arco Vara siiski ei kiirusta koppa maasse lööma. "Võtame samm korraga. Oleme kaalunud ehituse algust selle aasta lõpul ja järgmise algul, aga seda ei ole veel otsustatud," rääkis Tammemäe.

Praegu ei tahtnud Tammemäe välja öelda Tivoli projekti võimalikku maksumust. Samas oli ettevõtjal langevate ehitushindade üle hea meel.

Esialgsete plaanide kohaselt tulevad esimesed korterid turule 2010.-2011. aastal, olenevalt ehituse algusest võib see aga muutuda.

Ometi möönis kinnisvarafirma juht, et valmivate korterite puhul ei ole müügiperiood kindlasti vaid aasta, sellega aga on arvestatud.

Tammemäe ei näe probleemi ka selles, et nende krundi kõrval paiknevas Liivaoja elurajoonis korterite müük väga hästi ei lähe. "Vaevalt, et see nüüd pooltühi on," märkis ta.

Kui Liivaoja korterid paar aastat tagasi müüki tulid, oli tegu ühe kõrgema ruutmeetri hinnaga korteritega, ütles praegu korterite müügiga tegelev Rime Kinnisvara turundusjuht Andres Ligi.

Ligi sõnul tegeleb Rime Kinnisvara Liivaoja korterite müügiga alates veebruarist ning müük läheb tema sõnul paremini kui varem, sest hindu langetati. Ettevõtte kodulehelt selgub, et mitme korteri hinda on langetatud 300 000-400 000 krooni võrra, mõnel ka 800 000 krooni võrra.

Ligi sõnul Arco Vara arendus Liivaoja tegemisi ei mõjuta, sest selleks ajaks, kui esimesed Arco Vara korterid turule tulevad, on kõik Liivaoja korterid endale omaniku leidnud.

Liivaoja korrusmajad ehitanud Skanska EMV juhatuse esimees Olle Horm ütles, et kui Arco Vara teeks pakkumise, oleks nad projektist huvitatud. "Tivoli projektist oleksime kindlasti huvitatud kui ehitaja, sest arendajad me pole," ütles Horm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing