Tarvo Vaarmets • 20. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tehingutega pommitati Tallinki

Tallinna börsi keskmes oli reedel oodatult pigem kehvemapoolsed teise kvartali tulemused avaldanud Tallink, mille aktsia kukkumine veebruaris tehtud kõigi aegade põhja vedas 0,42%-lisse miinusesse ka börsiindeksi.

Laevakonsterni väärtpaber andis päeva suurima käibega tagasi 2,5% oma väärtusest ja jõudis taas tasemeni 12,2 krooni. Kui veidi üle kümnendiku ehk 2,74 miljardini kasvatatud käibega võiks investorid üsnagi rahul olla, siis mullusega samasse auku kukkunud 0,11miljardiline kahjum tundus veidi liig. Kahjumi põhjuseks oli ettevõtte teatel eelkõige kütusekulu hoogne kasv, samuti intressikulu suurenemine. Uusi rekordeid püüdva naftahinna taustal suurenes Tallinki kütusekulu 297 miljoni krooni võrra, ülespoole rühkiv laenuintress viis ettevõtte finantskulud aga 148,6 miljoni krooni jagu suuremaks. See on ka koht, millel Tallinki-huvilised peaks silma peal hoidma - alanevad kütusehinnad ja intressimäärad oleks laevakontsernile ainult hea.

Positiivsuse poole pealt on Tallink aga suurendamas reisijate arvu, seda eelkõige Tallinna-Helsingi liinil, siia võiks hoogu juurde anda ka äsja kätte saadud uus laev Superstar. Teine positiivne külg on madalale müüdud aktsia hind. Viimast mõjutavad ühelt poolt ettevõtte tulemused ja teiselt poolt ka suure rahaga fondide arvamus siinse piirkonna majanduslikust tervisest. Kui esimesed võiks tasapisi paranema hakata, siis teise paranemisega läheb ehk rohkem aega.

Tallinki kõrval säras Silvano Fashion Groupi aktsia, mille hind tõusis korraliku käibega ja ülevõtuspekulatsioonide najal tervelt 4,55%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt