Enn Tosso • 21. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Arti Arakas paneb Arco Vara nõukogu liikme ameti maha

Arco Vara nõukogu esimehe Richard Tomingase sõnul peab küsimusele, miks Arti Arakas esitas nõukogule lahkumisavalduse, Arakas ise vastama.

"Arti Arakas peab sellele küsimusele ise vastama. Praeguseks on meil kaks-kolm kandidaati ning rohkem ei ole muudatusi ette näha," märkis Tomingas. Ta lisas, et Arakase venna, ettevõtte endise juhatuse esimehe Viljar Arakase kandidatuuri ei ole arutatud.

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu tegevjuht Tõnis Rüütel ütles aripaev.ee-le Arti Arakase lahkumist kommenteerides, et ta ei usu, nagu suudaks Arakas kinnisvaraturust eemale jääda.

"Ootan põnevusega tema uusi väljakutseid, sest ta on isiksusena väga jõuline mees, kel otsustusjulgust jagub," märkis Rüütel.

Rüütel tuletas ka meelde, et Arakas on lubanud oma osaluse ettevõttes müümata jätta ning jälgida Arco Vara edasist käekäiku.

Seoses hilinenud üldkoosoleku kokkukutsumise teate avaldamisega üleriigilises päevalehes on muudetud üldkoosoleku toimumise päeva ning sellest tulenevalt dividendiõiguslike aktsionäride nimekirja fikseerimise kuupäeva.

Teates seisis samuti, et on muudetud punkti 4, mis käsitleb ettevõtte õigust omandada iseenda aktsiaid.

Arakaselt ei olnud eile võimalik kommentaari saada.

Kõrvaltvaatajana tundub, et neil on mingid tugevad sisemised lahkhelid. Arti Arakas on firmaga seotud pikka aega ja ehkki me ei tea, mis seal seespool toimub, ei taha ma uskuda, et seal oleks asi Arco Vara halbade tulemuste taga.

Pealegi ei vastutanud Arti Arakas nõukogu liikmena otseselt ettevõtte majandustulemuste eest. Viljar Arakas soovis Arco Vara likviidsena hoida ja teine pool tahtis raha investeerida.

Et nad Tivoli detailplaneeringu kinnitatud said, on hea uudis. Tivoli on Arco Vara suuremaid aktivaid ja kui varem spekuleeriti, kui palju see projekt tegelikult maksab, on seda nüüd lihtsam välja arvutada. See (Arti Arakase lahkumine - toim) oli ikkagi jätk juhtimismuudatustele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt