Mariliis Pinn • 21. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Premia paneb kinnistu 105 miljoniga oksjonile

"Sellel kinnistul asus vana külmhoone ja on nüüd meie uus väike jäätisetehas. Kasutasime kuuendikku kinnistust ehk seda osa, kus asub jäätisetehas," seletas Premia Tallinna Külmhoone juhatuse esimees Kuldar Leis.

"Me ise ei ole kinnisvaraarendajad tüübid," põhjendas ta müügiotsust.

Edaspidi on plaan tehasealust maad uuelt omanikult rentima hakata, samuti on võimalik kinnistu ka kaheks jagada, tutvustas Leis võimalusi. "Kõik sõltub uuest omanikust," lisas ta.

Krundil on 50 aastat vana jäätisetehas, mis ei ole juba kümme aastat töötanud, seal on ka vana külmhoone, mille tegevus on praeguseks lõppenud. "Meil on uus moodne külmhoone Betooni tänaval," märkis Leis.

Uut külmhoonet ei saanud vanale krundile ehitada, sest see ei mahtunud siis veel tegutseva vana külmhoone kõrvale. Nüüd võiks selle asemele midagi muud rajada.

Kinnistu müümine on usaldatud ka Ober-Haus Kinnisvarale. "Me oleme jäätisemüüjad," seletas Leis, miks ei tahetud ise kinnisvara arendama hakata.

Leis loodab, et alghind pakutakse üle. "Äripinnad siiski liiguvad," lisas ta, samas tunnistas ta, et midagi pole ka katki, kui kinnistu kohe kaubaks ei lähe.

"Ennast ka piinab, et kesklinnas olev kinnistu on koledas seisus. Uus omanik võiks sinna midagi ilusat ehitada," raputas Leis tuhka pähe.

Arvestades objekti suurust, asukohta ja olemasoleva täisehituse protsenti, peaks kinnistu alghind olema konkurentsivõimeline. Selleks, et saada alghinnast kõrgemat hinda, tuleks reklaamida seda välisinvestoritele, ent nende jaoks võib enampakkumiste esitamise periood jääda liiga lühikeseks. Viimase poole aasta jooksul ei ole sarnaseid enampakkumisi toimunud ja turu vastuvõtlikkus on teadmata.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt